Urząd Marszałkowski przekaże ponad 13 mln zł na inwestycje sportowe w regionie

Nowe pływalnie, sale gimnastyczne, hala sportowa oraz boiska wielofunkcyjne - to tylko niektóre z 22 inwestycji sportowych, które powstaną w najbliższych latach na Dolnym Śląsku
Będzie to możliwe dzięki wsparciu udzielonemu województwu dolnośląskiemu przez ministra sportu i turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 13,3 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój bazy sportowej na terenie Dolnego Śląska. Inwestycje zostaną zrealizowane m.in. w Golnicach, Ząbkowicach Śląskich, Głogowie, Chojnowie, Radwanicach, Trzebnicy, Oleśnicy i Szczytnej.

W sumie zrealizowane zostaną 22 inwestycje, w tym budowa 18 nowych obiektów sportowych i modernizacja czterech. Wśród nich są dwie pływalnie, trzy sale gimnastyczne, jedna hala sportowa i 16 obiektów otwartych: cztery lekkoatletyczne, sześć boisk wielofunkcyjnych, dwa kompleksy sportowe oraz jedne obiekt tenisowy, skatepark i Bike Park.

W piątek rano marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz ze swoim zastępcą Radosławem Mołoniem wręczyli przedstawicielom gmin, miast oraz klubów sportowych symboliczne czeki.

- Jestem przekonany, że pieniądze, które teraz przekażemy, zostaną dobrze wykorzystane i będą rozwijały sportowe pasje dzieci i młodzieży, a także będą dobrze służyć mieszkańcom województwa - powiedział marszałek Przybylski.

Jednocześnie podkreślił, że obecny rok to bardzo dobry czas dla sportu na Dolnym Śląsku. Władze województwa dofinansowały już 38 nowoczesnych kompleksów sportowych, w tym m.in. boisk lekkoatletycznych.

- Dolny Śląsk jest liderem we wspieraniu przedsięwzięć sportowych. Wzorują się na nas nie tylko w innych województwach, ale także w Ministerstwie Sportu i Turystyki. To dla nas powód do dumy, ale jednocześnie duże wyzwanie, bo każdy chce się do nas równać - dodał wicemarszałek Mołoń.

Bez finansowej pomocy nie byłaby możliwa modernizacja odkrytej pływalni w Górze. Jak zauważył wicemarszałek województwa, powiat górecki jest chyba jedynym na Dolnym Śląsku, który nie ma takiego obiektu.