Betard Sparta kontra Wybrzeże Gdańsk: Czy wrocławscy żużlowcy wreszcie wygrają mecz?

Dwie najsłabiej punktujące drużyny w tym sezonie w żużlowej ekstralidze będą dziś walczyć o punkty, które mogą mieć kluczowe znacznie dla utrzymania w lidze. Początek meczu dziś o 16.30 na Stadionie Olimpijskim.
Mecz Betardu z Wybrzeżem rozpocznie się o godz. 16.30. Jednak wcześniej od godz. 14.30 Wrocławskie Towarzystwo Sportowe organizuje festyn dla dzieci z okazji ich święta. Przed trybuną główną Stadionu Olimpijskiego zaczną się wtedy gry i zabawy dla dzieci, nauka tańca, zajęcia sportowe, malowanie twarzy, rozdawanie balonów żółto-czerwonych i drobnych upominków.

Obok sektora nr 24 będzie można podziwiać trzy wojskowe wozy bojowe wraz z żołnierzami, a także sprzęt straży pożarnej i policji. Niedaleko ogródków gastronomicznych, bliżej Pól Marsowych, zaprezentowane zostaną zabytkowe motocykle z zamku Topacz oraz maszyny żużlowców-amatorów. Będzie też pozorowana na pergoli ratunkowa akcja po wypadku komunikacyjnym. Weźmie w niej udział karetka pogotowia ratunkowego wraz z zespołem ratowników, w tym z mistrzem Polski w ratownictwie, straż pożarna oraz policja. Zostanie ustawione rozbite auto, które straż pożarna potnie specjalnymi narzędziami, aby wydobyć "pozorowane ofiary wypadków".

Dzieci do lat 13 wejdą na mecz za darmo. Kasy czynne będą od godz. 14.30. Ceny biletów od 10 do 50 zł. Program - 5 zł.

Drużyna Betardu Sparty Wrocław w tym sezonie na razie nie wygrała meczu. W miejsce Troya Batchelora tym razem wystąpi Zbigniew Suchecki.

Wybrzeże ma na swoim koncie jedną wygraną, ale po serii słabych meczów i porażek tydzień temu z pracy w klubie zrezygnował trener Stanisław Chomski.