Sport.pl

Piłkarski mundial we Wrocławiu tym razem bez strefy kibica

Pierwszy raz od wielu lat na wrocławskim pl. Solnym nie powstanie specjalna strefa kibica z ogromnym telebimem i trybunami, gdzie można by na żywo oglądać mecze rozgrywane podczas piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii
Specjalna strefa kibica w centrum Wrocławia nie powstanie pierwszy raz od ośmiu lat. Takie miejsca z ogromnym telebimem, trybuną i zapleczem gastronomicznym pojawiały się na pl. Solnym podczas Euro 2008 organizowanych przez Austrię i Szwajcarię oraz mistrzostw świata w RPA w 2010 roku.

Znacznie większe strefy kibiców w różnych częściach miasta (w tym na wrocławskim rynku oraz pl. Solnym) powstały również dwa lata temu podczas Euro 2012, które Polska współorganizowała z Ukrainą.

- Nie będzie specjalnej strefy kibica na placu Solnym, gdyż, po pierwsze, w mundialu nie gra reprezentacja Polski, a po drugie, po prostu takie przedsięwzięcie nie zostało ujęte w planach miasta - mówi rzecznik urzędu miejskiego Arkadiusz Filipowski. - Myślę, że ci kibice, którzy będą chcieli obejrzeć mecze w większych grupach, znajdą do tego wystarczająco dużo możliwości - podkreśla.

Jednym z miejsc, w których w dużej grupie będzie można śledzić zmagania piłkarzy w Brazylii, jest Galeria Handlowa Sky Tower. Właśnie w galerii na "Poziomie 1"dostępna będzie otwarta strefa kibica, gdzie fani piłki nożnej zobaczą mundialowe pojedynki na największym w Europie ekranie multimedialnym. Dodatkową atrakcją strefy w Sky Tower ma się stać turniej w piłkarzykach stołowych. Poinformowano nas, że w Sky Tower transmitowana będzie większość spotkań turnieju w Brazylii.

Innym kibicom piłkarskim pozostanie śledzenie mistrzostw w niektórych pubach i lokalach w mieście albo w domach. Wszystkie mundialowe spotkania będzie można zobaczyć m.in. w lokalu Sport Pub 21 na ul. Bogusławskiego, Grandpa's Barze przy ul. Ruskiej czy Guinness Pubie na pl. Solnym.

- To nie pierwsza wielka impreza piłkarska, którą można śledzić w naszym lokalu. Kibice doskonale znają Guinness Pub, dlatego tradycyjnie przy okazji mistrzostw spodziewamy się tłumów - mówi Sebastian Saar, kierownik lokalu przy pl. Solnym.

Wszystkie pojedynki zamierzają pokazywać w The Winners Pubie przy ul. Włodkowica.

- Nasz lokal na czas mundialu zmieni się w piłkarską świątynię. Kibice obejrzą u nas wszystkie 64 mecze mistrzostw w Brazylii. Lokal będzie czynny do ostatniego gwizdka sędziego. Z tej okazji przygotowujemy dla naszych klientów specjalną ofertę z brazylijskimi potrawami i drinkami. Ponadto przewidujemy też konkursy z nagrodami w typowaniu wyników. Z całą pewnością atrakcji nie zabraknie - zapewnia menedżer lokalu Rafał Żuk.

Jak przyznaje, ma już zarezerwowane niemal wszystkie miejsca nie tylko na mecz otwarcia Brazylia - Chorwacja, ale też na pojedynek Anglia - Włochy.

- Rezerwacji większej części lokalu na mecz swojej reprezentacji dokonali Włosi. Prawdopodobnie będzie to spora grupa, która właśnie przebywa w stolicy Dolnego Śląska - dodaje menedżer.

Spora liczba mundialowych spotkań transmitowana będzie również w popularnych minibrowarach na rynku: Spiż i Bierhalle.

Piłkarskie mistrzostwa świata rozpoczynają się dziś w Brazylii. Rywalizować będą 32 najlepsze drużyny globu. Turniej potrwa do 13 lipca. W pojedynku otwarcia gospodarz turnieju Brazylia zagra z reprezentacją Chorwacji. Początek spotkania o godz. 22 czasu polskiego. Transmisja tego spotkania w TVP1.

W kolejnych dniach mecze będą rozpoczynały się o godzinach: 18, 21 bądź 22, a także o północy. Już w pierwszych dniach rywalizacji dojdzie do dwóch ciekawych pojedynków. W piątek o godz. 21 aktualni mistrzowie świata - Hiszpanie zmierzą się z Holendrami, a w niedzielę o północy Anglicy zagrają z Włochami.

Więcej o:
Komentarze (7)
Piłkarski mundial we Wrocławiu tym razem bez strefy kibica
Zaloguj się
 • turbo_wesz

  Oceniono 21 razy 19

  jedna dobra decyzja. limit na kadencję wyczerpany

 • vogon.jeltz

  Oceniono 19 razy 15

  I całe, kurna, szczęście. Przynajmniej będzie można normalnie poruszać się po centrum.

 • jozek48

  Oceniono 14 razy 8

  płacimy na własnych kopaczy i budżet nie jest z gumy więc za oglądanie innych płacić nie zamierzamy.

 • zirke

  Oceniono 8 razy 6

  Bardzo dobra wiadomość. Rynek jest już dostatecznie oblany przez klientów okolicznych Żabek. Poza tym trzeba zbierać na nowego Nissana dla Pana Rafała "Pogromcy Tramwajów" Dutkiewicza.

 • iluwatar

  Oceniono 14 razy 6

  Wrocławia nie stać na strefę kibica bo wszystko wpakowałw Śląsk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX