Prezes pierwszoligowej Miedzi chce Ryszarda Tarasiewicza

PRZEGLĄD PRASY. Były trener Śląska, a ostatnio szkoleniowiec Zawiszy Bydgoszcz Ryszard Tarasiewicz jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia sterów pierwszoligowej Miedzi Legnica - podaje dzisiejszy ?Przegląd Sportowy?
Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

Ogromnym zwolennikiem Tarasiewicza jest właściciel legnickiego klubu Andrzej Dadełło. Jednym z zadań nowego trenera w Miedzi miałoby być poukładania szatni. Nie jest bowiem tajemnicą, że w ostatnim czasie trenerzy, którzy pracowali w Legnicy mieli problemy z grupą doświadczonych piłkarzy.

Jak podaje "PS" - Tarasiewicz byłby skłonny przyjąć ofertę prezesa Dadełły pod pewnymi warunkami. Jednym z nich miałaby być wolna ręka w decyzjach kadrowych.

Ryszard Tarasiewicz byłby już czwartym trenerem Miedzi w ciągu ostatniego roku. Sezon 2013/14 na ławce trenerskiej legniczan rozpoczynał Rafał Ulatowski, ale drużyna pod jego wodzą grała fatalnie i byłego asystenta Leo Beenhakkera zastąpił duet Adam Fedoruk - Piotr Tworek. Ci szkoleniowcy zostali zdymisjonowani pod koniec rozgrywek i na sześć meczów zastąpił ich Dariusz Żuraw, który pożegnał się z Miedzią w miniony weekend.

Tarasiewicz w ostatnim czasie był trenerem Zawiszy. Z bydgoskim zespołem zajął ósme miejsce i zdobył Puchar Polski. W przeszłości był też szkoleniowcem m.in. Pogoni Szczecin, ŁKS-u Łódź i Jagiellonii Białystok.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>