Ryszard Tarasiewicz nie będzie trenerem Miedzi Legnica: Zespół przejmie inny szkoleniowiec

Ryszard Tarasiewicz odmówił przyjęcia posady trenera pierwszoligowej Miedzi Legnica.
Właściciel Miedzi Legnica Andrzej Dadełło zmieniał szkoleniowców w tym sezonie trzy razy. Najpierw drużynę prowadził Rafał Ulatowski, później duet Adam Fedoruk-Piotr Tworek, a ostatnio Dariusz Żuraw. Nikogo z nich nie ma już w Miedzi. Drużyna z Legnicy była największym rozczarowaniem sezonu, zamiast walczyć o awans do ekstraklasy, skończyła sezon na dalekim 10. miejscu.

Dadełło chciał, aby drużynę objął Ryszard Tarasiewicz i zaproponował mu pracę w Miedzi. Tarasiewicz miał bardzo udany ostatni sezon - z beniaminkiem Zawiszą Bydgoszcz wywalczył Puchar Polski i awansował do górnej ósemki. Po zakończeniu sezonu Tarasiewicz odszedł z Zawiszy. Z naszych nieoficjalnych, ale wiarygodnych informacji wynika, że jednak nie zdecydował się przyjąć propozycji z Miedzi Legnica. Wszystko wskazuje, że Tarasiewicz może trafić do Korony Kielce.

W tej sytuacji Dadełło będzie chciał zatrudnić w Miedzi szkoleniowca zagranicznego. Na razie nie padają żadne konkretne nazwiska. Nowy trener Miedzi ma być mianowany do 23 czerwca, kiedy zespół rozpocznie przygotowania do sezonu.