Sport.pl

Trwają zapisy do rowerowych mistrzostw Dolnego Śląska w Zieleńcu

Trwają już internetowe zapisy do siódmej edycji Mistrzostw Dolnego Śląska MTB im. Artura Filipiaka ?Fisha?. Organizatorzy zapraszają do Zieleńca w niedzielę 3 sierpnia.
Wytrwałych maratończyków zapraszamy na dystans mega (60 km i 1200 m przewyższenia), gdzie będą mogli powalczyć o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Maratonie MTB. Do wyboru jest jeszcze drugi wariant, 32 km i 600 m przewyższenia. Zawodnicy startują na wysokości 880 m, najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce. Trasy są poprowadzone przez malownicze i wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie, stokami Zieleńca, obok czeskiego schroniska Masarykova Chata, Drogą Ku Szczęściu, w pobliżu rezerwatu Torfowisko. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa. Impreza ma już swoich fanów, niektórzy biorą udział w każdej edycji. Jeżdżą solo lub rodzinnie. Jak startująca wspólnie z mężem wrocławianka Monika Strychar, która rok temu założyła koszulkę mistrzyni Dolnego Śląska.

- W poprzednich edycjach o tytuł mistrza i mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim ścigało się już półtora tysiąca uczestników - opowiada Aneta Augustyn, zaangażowana w przygotowanie maratonu pamięci jej brata. - To zawody dla każdego: przed rokiem na podium wspólnie stanęli 70-letni Jan Kocemba i dwunastoletni Marcel Kicaj, najstarszy i najmłodszy z zawodników.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka "Fisha", informatyka i entuzjastę kolarstwa. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji "Gazety Wyborczej" "Polska na rowery". Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.

W ramach treningu na długą majówkę organizatorzy proponują przetestowanie czterech różnych tras rowerowych z Zieleńca. Szczegóły - www.memorial.bikebrother.pl