Piotr Przybecki nowym szkoleniowcem piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław

Były reprezentant Polski Piotr Przybecki został nowym trenerem piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław.
Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

Zmiana na stanowisku trenera beniaminka ekstraklasy była wiadoma już od kilkunastu dni. Klub zdecydował się nie przedłużać umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Białorusinem Aleksandrem Malinowskim, który ze Śląskiem awansował do Superligi. Dziś wiadomo już, że szczypiornistów Śląska w przyszłym sezonie prowadzić będzie 41-letni Piotr Przybecki.

Przybecki to wychowanek Gwardii Opole. Na swoim koncie ma występy m.in. w Śląsku Wrocław, w którym spędził trzy sezony. W 1994 przeniósł się do Iskry Kielce, a po roku wyjechał do Niemiec, gdzie spędził 18 kolejnych sezonów. Reprezentował barwy m.in. TUSEM Essen, THW Kiel i HSG Nordhorn-Lingen. W 2009 roku został zawodnikiem TSV Hannover-Burgdorf, w którym spędził cztery lata, po czym zakończył zawodniczą karierę.

Kibicom piłki ręcznej znany jest przede wszystkim z tytułu najskuteczniejszego polskiego zawodnika w historii Bundesligi. Przybecki w 325 meczach Bundesligi zdobył aż 1233 bramki. Ponadto na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Niemiec oraz trzy Puchary EHF.

Piotr Przybecki był też etatowym reprezentantem Polski. W biało-czerwonej koszulce rozegrał 131 meczów i zdobył 370 bramek.

W minionych rozgrywkach pełnił funkcję dyrektora sportowego sekcji piłki ręcznej Pogoni Szczecin. Praca w Śląsku będzie jego debiutem na ławce trenerskiej.

Sezon w Superlidze rusza we wrześniu.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>