Znany ciężarowiec Górnika Polkowice przyłapany na dopingu

Polski ciężarowiec, olimpijczyk z Londynu Krzysztof Zwarycz został przyłapany przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie na stosowaniu ludzkiego hormonu wzrostu - informuje dzisiejszy ?Przegląd Sportowy?.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

- Hormon wzrostu stosowany jest na przemian ze sterydami anabolicznymi. Wpływa na zwiększenie siły sportowca, wzrost jego masy mięśniowej i przyspiesza regenerację po ciężkich treningach - tłumaczy dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski.

Tym samym jest to pierwszy przypadek stosowania hormonu wzrostu u polskiego sportowca. Od 2003 roku na świecie zanotowano 18 przypadków stosowania tego rodzaju dopingu.

- Po otrzymaniu pisma Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie działacze Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów zapoznają się ze sprawą i na razie nie będą jej komentować - powiedział rzecznik prasowy PZPC Marek Kaczmarczyk dla"Przeglądu Sportowego" .

24-letni Krzysztof Zwarycz to zawodnik KPC Górnik Polkowice. Ciężarowiec dwa lata temu reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Zajął wówczas siódme miejsce w kategorii 77 kg. Rok temu podczas mistrzostw świata organizowanych we Wrocławiu w kategorii 77 kg był piąty. Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Tel Awiwie w kategorii 85 kg również był piąty. Wynik z zawodów z Izraela ma być jednak anulowany.

Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

Więcej o: