Sport.pl

Ważne zwycięstwo Betardu. Mecz skończony wcześniej

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław pokonali u siebie Włókniarza Częstochowa 45:32, zwiększyli nad nim przewagę w tabeli i są blisko utrzymania w Enea Ekstralidze.
Niedzielny mecz we Wrocławiu rozpoczął się z opóźnieniem, a został zakończony po 13 biegach. Wszystko przez pogodę. Przed spotkaniem nad miastem przeszła nawałnica. W trakcie pojedynku również zaczęło padać. Sędziowie postanowili więc starcie przerwać. Wówczas wiadomo już było, że Batard wygra je 13 punktami i tym samym mimo porażki w Częstochowie 44:46 zdobędzie punkt bonusowy. Dzięki tej wygranej i jej rozmiarowi wrocławianie właściwie zapewnili sobie utrzymanie i spokój do końca rozgrywek.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu naszą drużynę od dwóch ostatnich ekip stawki Wybrzeża i właśnie Włókniarza dzieli pięć punktów. To dość bezpieczna różnica i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, zespół trenera Piotra Barona na kolejny sezon zostanie w żużlowej elicie.

W niedzielę liderem wrocławskiego zespołu był niezawodny Tai Woffinden. Brytyjczyk w każdym z czterech biegów wygrywał i tym samym zainkasował komplet punktów. Po siedem oczek dla wrocławian zdobyli również Maciej Janowski i Jurica Pavlić. Sześć przywieźli Tomasz Jędrzejak i młodzieżowiec Patryk Dolny. Najlepszy wśród częstochowian był Michael Jepsen Jensen zdobywca 10 punktów.

Do końca sezonu Batard zmierzy się z Unią Leszno na wyjeździe z Unibaksem Toruń we Wrocławiu i Stalą w Gorzowie. Sezon dla wrocławian powinien skończyć się więc 7 września.

Betard Sparta Wrocław - Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa 45:32

Betard: Woffinden 12, Janowski 7; Pavlić 7, Jędrzejak 6; Dolny 6; Suchecki 4; Malitowski 3

Włókniarz: Jensen 10; Holta 7; Jabłoński 6; Kildemand 6; Czaja 3; Łęgowik 0

Więcej o: