Żużlowy Betard przegrywa. Kontuzja Taia Woffindena

W ostatnim meczu sezonu we Wrocławiu żużlowcy Betardu Sparty Wrocław przegrali u siebie z Unibaksem Toruń 32:58. W ekipie gospodarzy zabrakło Taia Woffindena.
Indywidualny mistrz świata w sobotę doznał poważnie wyglądającej kontuzji ręki.

Podczas meczu ligi angielskiej między Eastbourne Eagles a Wolverhampton Wolves Woffinden, jadący z dużą szybkością, zahaczył swoim motocyklem o bandę, przez którą wyleciał. Na tor wjechała karetka, a służby medyczne od razu podały Woffindenowi tlen.

Początkowo podejrzewano u Woffindena nawet złamanie ręki na wysokości ramienia, ale po kolejnych badaniach stwierdzono jedynie uszkodzenie kości dłoni.

W takim razie możliwe jest, że "Tajski" wróci do ścigania nawet na przyszłotygodniowe Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

W meczu z Unibaksem w składzie Betardu Sparty zastąpił go Australijczyk Troy Batchelor. Batchelor był najskuteczniejszy we wrocławskim zespole i zdobył 10 punktów.

Słabiej pojechali pozostali zawodnicy, a szczególnie Zbigniew Suchecki, który nie zdobył nawet jednego oczka. Gospodarze ostatecznie przegrali z ekipą z Torunia 26 punktami.

U gości najwięcej oczek zdobyli Emil Sajfutdniow - 13 i Darcy Ward - 12.

Dla Betardu Sparty był to ostatni mecz w tym sezonie u siebie i ostatni we Wrocławiu przed początkiem remontu Stadionu Olimpijskiego.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Enea Ekstraligi podopieczni Piotra Barona zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Gorzów. Spotkanie zostanie rozegrane 7 września.

Potem żużlowcy Betardu będą mieli wakacje. Obecny sezon skończą na szóstym miejscu - ostatnim gwarantującym utrzymanie w elicie.

Betard Sparta Wrocław - Unibax Toruń 32:58

Betard: Batchelor 10, Janowski 6, Pavlić 6, Malitowski 6, Jędrzejak 3, Dolny 1, Suchecki 0.

Unibax: Sajfutdinow 13, Ward 12, Holder 11, Gollob 8, Miedziński 7, Przedpełski 5, Fajfer 2.