32 Wrocław Maraton: Będą utrudnienia w ruchu, zobacz gdzie mogą powstawać korki

W niedzielę we Wrocławiu preprowadzony zostanie 32. Wroclaw Maraton. Start o godz. 9 ze Stadionu Olimpijskiego - przez większą część dnia należy się spodziewać utrudnień w komunikacji w całym mieście.
Na godzinę przed rozpoczęciem maratonu nastąpi zamknięcie odcinków trasy - otwieranie bezpośrednio po przebiegnięciu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika (z tempem obliczonym na maksimum sześć godzin). 

Ulice całkowicie zamknięte na czas biegu: Różyckiego, Toruńska, Boya-Żeleńskiego, Kasprowicza, Żmigrodzka od Kasprowicza do Kamieńskiego, Pilczycka od Kozanowskiej do Królewieckiej, Śląska, Borowska od Wieczystej do Dyrekcyjnej, Komandorska, Bożego Ciała, Widok, Szewska, Odrzańska, most Piaskowy i św. Jadwigi, św. Marcina. 

Ulice z zamkniętą jedną jezdnią lub jednym kierunkiem: Kochanowskiego (z centrum), Żmigrodzka od Kamieńskiego do Obwodnicy Śródmiejskiej, Obwodnica od Żmigrodzkiej do Pilczyckiej, Pilczycka od Milenijnej do Kozanowskiej, Lotnicza od Śląskiej do Legnickiej, Legnicka do centrum, Podwale od placu Jana Pawła II do placu Orląt Lwowskich, Grabiszyńska do Hallera, Hallera do Wiśniowej, Wiśniowa do Armii Krajowej, Armii Krajowej do Borowskiej, Borowska od Armii Krajowej do Wieczystej, Borowska od Dyrekcyjnej do Suchej, Piłsudskiego od Komandorskiej do Świdnickiej, Grodzka od Odrzańskiej do mostu Piaskowego, Sienkiewicza od placu Bema do mostu Szczytnickiego. 

Aby zapewnić komunikację na styku z trasą maratonu, utrzymane zostają 33 przejazdy poprzeczne przecinające tę trasę. Na wszystkich skrzyżowaniach przecinających trasę biegu służby policji będą w miarę możliwości umożliwiały przejazd komunikacji tramwajowej i autobusowej.