I liga. Miedź Legnica przegrała z liderem

Miedź Legnica przegrała 0:1 z niepokonaną dotąd w tym sezonie Termaliką Bruk-Bet Nieciecza
Termalica na starcie sezonu wyrasta na głównego kandydata do awansu do ekstraklasy. Podopieczni Piotra Mandrysza wygrali osiem z dziewięciu dotychczasowych spotkań. Miedź próbowała sprawić niespodziankę, tak jak przed tygodniem, kiedy niespodziewanie pokonała na wyjeździe ówczesnego wicelidera - Stomil Olsztyn 2:1.

Lider z Niecieczy okazał się jednak za silny dla podopiecznych Wojciecha Stawowego. Przed przerwą na boisku działo się niewiele, a emocje pojawiły się dopiero w drugiej połowie. Ta bardzo dobrze rozpoczęła się dla gości. W 53. minucie Aleksandra Ptaka pokonał niezawodny ostatnio Emil Drozdowicz, dla którego było to już szóste trafienie w obecnych rozgrywkach. Miedzi ciężko było gonić rozpędzonego rywala, bo mecz kończyła grając w osłabieniu. W 72. minucie czerwoną kartką ukarany został bowiem Radosław Bartoszewicz. Mimo to gospodarze mieli okazję do wyrównania, jednak Wojciech Łobodziński nie potrafił pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam.

Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Emil Drozdowicz (53.)

Miedź: Ptak - Midzierski (68. Zgarda), Lafrance Ż, Woźniczka, Cierpka Ż - Szczepaniak Ż, Garuch, Bartoszewicz Ż, Cz, Kakoko (71. Feruga), Lenkiewicz (57. Szymański) - Łobodziński

Termalika: Nowak - Maslo, Czerwiński, Kopacz, Fryc Ż (46. Foszmańczyk) - Smuczyński (87. Kamiński), Kupczak, Pleva, Kaczmarczyk (90. Sołdecki), Biskup - Drozdowicz