Mariusz Wlazły i inni siatkarscy mistrzowie świata zagrają w Oleśnicy!

Mistrzowie świata w siatkówce - Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos oraz Andrzej Wrona - już w sobotę i niedzielę zagrają w charytatywnym turnieju w Oleśnicy.
Występ czterech naszych mistrzów świata jest wielką, ale bardzo miłą niespodzianką. Przecież dopiero w niedzielę polscy siatkarze po długim i dramatycznym turnieju wywalczyli mistrzostwo świata, a już w te sobote oraz niedzielę w barwach PGE Skry Bełchatów, swojego klubu, czterej z nich wystąpią w międzynarodowym turnieju, który rozegrany zostanie w Oleśnicy.

W turnieju zagrają m.in. Mariusz Wlazły, najlepszy zawodnik i najlepszy blokujący MŚ, Michał Winiarski, Karol Kłos, jeden z dwóch najlepszych środkowych turnieju, oraz Andrzej Wrona.

Będzie też Francuz z polskim paszportem Nicolas Marechal, który zajął z drużyną czwarte miejsce w MŚ.

W efekcie polscy siatkarze będą mieli zaledwie cztery dni urlopu po mistrzostwach świata. Co ciekawe, kibice w Oleśnicy zobaczą naszych mistrzów szybciej niż fani siatkówki w Bełchatowie. Tam specjalną imprezę dla mistrzów świata, którzy reprezentują barwy PGE Skry, zaplanowano dopiero na niedzielny wieczór.

Impreza w Oleśnicy to V Międzynarodowy Turniej Charytatywny, w którym oprócz PGE Skry Bełchatów wystąpią: Jastrzębski Węgiel, rumuński klub Tomis Constanta oraz turecki Arkas Izmir.

W pierwszym spotkaniu bełchatowianie zmierzą się z Tomisem Constanta. To aktualny mistrz Rumunii, który przygotowuje się do występów w Lidze Mistrzów.

Z kolei Arkas to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Turcji, w 2012 roku zajęła czwarte miejsce w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie.

Oprócz gwiazd siatkówki do Oleśnicy przyjechać mają także Wojciech Fibak oraz były trener reprezentacji Polski siatkarzy Ireneusz Mazur. Zaproszenie otrzymał też selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Mecze rozgrywane będą w hali sportowej MOKiS w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego. W sobotę o godz. 17. Jastrzębski Węgiel zagra z Arkasem, a o godz. 19. PGE Skra z Tomisem. W niedzielę zaplanowano mecze: o godz. 13.30 PGS Skra - Arkas, a 15.30. Jastrzębski Węgiel z Tomisem.

Bilet na jeden dzień zawodów, obejmujący dwa mecze kosztuje 40 zł.