Wciel się w zawodnika Panthers. Wrocławscy futboliści, jako pierwsi w Polsce, mają swoją grę

Emocje, wiwatujący tłum i walka o wynik - tak w skrócie można opisać pierwszą w Polsce grę mobilną sygnowaną marką klubu sportowego, którą z okazji pierwszych urodzin klubu sprezentowali swoim kibicom Panthers Wrocław
Wrocław.Sport.pl - jesteśmy także na Facebooku >>

Wrocławska drużyna zdecydowała wkroczyć w świat gier mobilnych i to w wyjątkowy sposób. - Początkowo rozważaliśmy aplikację z wynikami i innymi informacjami i na pewno jeszcze się ona pojawi. Teraz jednak postawiliśmy na grę, która według naszej wiedzy jest pierwszym tego typu projektem w Polsce i na pewno jednym z pierwszych w Europie - mówi Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław.

Przeglądając sklepy internetowe z grami, ciężko znaleźć tego typu produkty. Nie tylko w futbolu amerykańskim, ale również w innych dyscyplinach. Kluby z reguły decydują się na dedykowane aplikacje lub też gry w formie menedżera klubu. Teraz mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. - Obecnie gra posiada jeden główny moduł, jest to kopanie na bramkę, czyli jeden z najbardziej charakterystycznych elementów gry w futbol amerykański, ale nie wykluczamy kolejnych aktualizacji i dodatków - wyjaśnia Głogowski.

Twórcami gry jest duet A&A games, który zadbał o każdy, nawet najmniejszy szczegół w grze. Dzięki temu zawodnik ma na sobie nie tylko idealnie odzwierciedlony strój gracza Panthers, ale też sama rozgrywka odbywa się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, na którym w rzeczywistości Panthers odbywają swoje mecze domowe.

Grę na urządzenia z systemem Android można pobrać za darmo tutaj. Wersja na system IOS pojawi się w najbliższym czasie.