Sport.pl

Miedź nadal bez trenera: W najbliższym meczu legniczan poprowadzą Janusz Kudyba i Piotr Jacek

Dyrektor Akademii Piłkarskiej Janusz Kudyba i trener rezerw Piotr Jacek w sobotę poprowadzą Miedź w meczu z Wisłą Płock - Rozmowy z kandydatami na nowego trenera trwają, ale na pewno nie zakończą się przed sobotą - wyjaśnia właściciel legnickiego klubu Andrzej Dadełło
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

- Mamy wyselekcjonowaną grupę kandydatów i rozmawiamy, ale do soboty te rozmowy na pewno się nie zakończą. Miedź jest sprawnie działającym klubem, z dobrą strukturą sportową, i w tej sytuacji bez problemu możemy funkcjonować do czasu wyłonienia nowego trenera - tłumaczy Andrzej Dadełło. Od momentu rozstania z Wojciechem Stawowym i jego asystentami, treningi pierwszej drużyny prowadzi trener Miedzi II Piotr Jacek, a pomagają mu szkoleniowcy Akademii Piłkarskiej Miedzi: Arkadiusz Adach i Tomasz Syska. Środową grę wewnętrzną obserwował też dyrektor Akademii Janusz Kudyba i to właśnie on, wspólnie z Piotrem Jackiem, poprowadzą zespół w sobotę w Płocku w meczu ligowym przeciwko Wiśle. Kudyba w przeszłości był już trenerem Miedzi.

Dadełło: - Trzeba zdać sobie sprawę, że trenerzy o znanych nazwiskach przede wszystkim czekają na oferty pracy z klubów Ekstraklasy, a I liga nie jest dla nich atrakcyjna. A my chcemy zatrudnić trenera, dla którego Miedź będzie atrakcyjnym miejscem do pracy i potraktuje ją jako ambitne wyzwanie - wyjaśnia właściciel Miedzi. W większości spekulacji prasowych na temat nowego szkoleniowca przewija się nazwisko byłego trenera Miedzi Bogusława Baniaka. - Owszem, trener Baniak zgłosił swój akces do naszego klubu, bo najwyraźniej bardzo dobrze wspomina warunki pracy w Miedzi. My też doceniamy i szanujemy pracę, jaką wykonał w Legnicy. Ale nigdy nie było i nie ma dla mnie tematu jego ponownego zatrudnienia w Miedzi - ucina spekulacje Andrzej Dadełło.

Mecz Wisła Płock - Miedź Legnica dziś o godz. 16.

Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

Więcej o: