Znani sportowcy zagrają na rzecz chorych dzieci

Znani sportowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy oraz zaproszone drużyny wezmą udział w niedzielę w turnieju charytatywnym w Kątach Wrocławskich. Cel jest szczytny - pomoc niepełnosprawnym dzieciakom z Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu.
Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. Damian Janikowski - medalista olimpijski w zapasach, Maciej Zegan - były zawodowy mistrz świata w boksie, Paweł Rańda - medalista olimpijski w wioślarstwie, Paweł Jędrzejczyk - pięciokrotny zawodowy mistrz świata w kick boxingu, Tyberiusz Kowalczyk - strongman czy jeden z najlepszych futbolistów amerykańskich w Polsce - Babatunde Aiyegbusi. Gośćmi specjalnymi będą piłkarze Śląska Wrocław, którzy będą rozdawać plakaty i swoje karty.

Na terenie hali w Kątach Wrocławskich stanie również stoisko z gadżetami WKS-u, na którym kibice będą mogli kupić koszulki czy szaliki. Głównym punktem turnieju będą licytacje, z których środki przeznaczone zostaną na chore dzieci z Jaszkotla. Jednym z najcenniejszych przedmiotów będzie piłka reprezentacji Polski z autografem Sebastiana Mili.

Na imprezie wystąpi również Paweł Skóra - mistrz świata w trikach piłkarskich. Organizatorzy przygotowali także pokazowy mecz w koszykówce na wózkach oraz występy taneczne. Imprezę poprowadzi spiker Śląska - Andrzej Gliniak. Turniej rozpocznie się w niedzielę o godz. 13 w hali sportowej w Kątach Wrocławskich. Wstęp wolny.