Justyna Kowalczyk już nie wystartuje w Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie?

Szklarska Poręba nie dopłaci już do organizacji narciarskiego Pucharu Świata, zaplanowanego na 2016 rok. Czy to oznacza, że Justyna Kowalczyk nie będzie miała możliwości startu w jedynych takich zawodach w Polsce?
Puchar Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej przeprowadzono do tej pory dwukrotnie - w 2012 i 2014 roku. W kalendarzu FIS kolejne zawody narciarskiego Pucharu Świata w tym miejscu zaplanowano na 16 i 17 stycznia 2016 roku. Ale czy tak się stanie?

Nowy burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf w rozmowie z "Radiem Wrocław" zapowiedział już, że gmina nie dopłaci już do organizacji kolejnej edycji zawodów Pucharu Świata.

- Jest mi bardzo przykro, bo jestem też działaczem sportowym, ale jeśli mam do wyboru imprezę sportową, a odśnieżanie czy utrzymanie jakości oświaty dla mieszkańców, to decyzja jest oczywista - podkreśla Graf.

Do organizacji pierwszych zawodów w 2012 roku Szklarska Poręba musiała dopłacić milion złotych, a w tym roku około 400 tysięcy złotych. Gminy nie stać na taki wydatek.

Budżet organizacji Pucharu Świata wynosi około 3,5 miliona złotych. Zysk z reklam, biletów oraz sprzedaży praw telewizyjnych przynoszą około dwóch milionów. Do zamknięcia budżetu brakuje około półtora miliona złotych.

- Zdobycie takich pieniędzy na dwudniowe święto narciarstwa może być trudne. Zwłaszcza że Justyna Kowalczyk nie odnosi ostatnio sukcesów, a innych wybitnych zawodników nie mamy - mówi "Radiu Wrocław" Julian Gozdowski, legendarny prezes Biegu Piastów.

Burmistrz Mirosław Graf rozmawiał też ze starostką czeskiego Harrachova, Evą Zbrojovą. Ale Harrachova także nie stać na organizowanie tak wielkiej imprezy.

W kontekście pozyskiwania pieniędzy na Puchar Świata problemem dla Szklarskiej Poręby może być również fakt, że Jacek Jaśkowiak dotychczasowy prezes spółki zajmującej się organizacja imprezy, został niedawno prezydentem Poznania. W efekcie jest w zasadzie wykluczone, że znów będzie się zajmował pozyskiwaniem sponsorów i organizacją zawodów w 2016 roku.

Zdjęcie 4F Czapka Zimowa Damska C4Z14 CAD002 Zdjęcie NUGGET kurtka zimowa damska Kaleido C FW13-47 Zdjęcie Lego wear Rękawiczki zimowe 100% (243406_92)
4F Czapka Zimowa Damska NUGGET kurtka zimowa damska Lego wear Rękawiczki zimowe
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info