Pewne zwycięstwo Cuprum Lubin w siatkarskiej ekstraklasie

Siatkarze Cuprum Lubin na własnym parkiecie wygrali w sobotę w 18. kolejce PlusLigi z AZS Politechniką Warszawską 3:0.
Sporo emocji kibicom przyniósł tylko pierwszy set. Choć goście prowadzili w nim już 22:16, ostatecznie przegrali go 27:29. W drugim i trzecim secie lubinianie kontrolowali już przebieg spotkania i obie partie wygrali do 17.

MVP meczu został wybrany przyjmujący Cuprum Szymon Romać, który zdobył najwięcej punktów w spotkaniu - 16. W drużynie Politechniki najlepiej punktował Michał Filip - 11 punktów.

Siatkarze z Lubina po 18 kolejkach z 34 punktami zajmują szóste miejsce w PlusLidze. Następne ligowe spotkanie Cuprum rozegra 10 stycznia. Zmierzy się wówczas na wyjeździe z drużyną Cerrad Czarni Radom

Cuprum Lubin - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (29:27, 25:17, 25:17)

Cuprum: Borovnjak (9), Trommel (11), Michalski (7), Pashytskyy (10), Romać (16), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz

Politechnika: Lipiński (2), Lemański (7), Filip (11), Śliwka (6), Szalpuk (9), Sacharewicz (5), Olenderek (libero), Radomski (1), Depowski, Świrydowicz, Bieńkowski, Mikołajczak