Sport.pl

Zbigniew Prejs nowym dyrektorem pierwszoligowego Chrobrego Głogów

Przemysław Bożek od 1 lutego przestanie pełnić funkcję dyrektora Chrobrego Głogów. Jego miejsce zajmie Zbigniew Prejs.
- Od 1 lutego pana Przemysława Bożka zastąpi pan Zbigniew Prejs - powiedział na konferencji prasowej prezydent R. Rokaszewicz i dodał: - Pan Przemek wraca do pracy w szkole. Mimo panującej zimy na zewnątrz okres jest gorący i musi zostać zachowana płynność działania.

Nowy dyrektor jest radnym miejskim. Uczy w Zespole Szkół Politechnicznych, prowadzi także zajęcia ze studentami. - Mam nadzieję, że nam się uda zrobić tak, by to przejęcie obowiązków było płynne - mówił Prejs. - Mam świadomość, że jest to funkcja dla głogowian szczególna, bo Chrobry Głogów i piłka nożna jest dla mieszkańców czymś bardzo ważnym. Na moje barki spada sporo obowiązków, ale mając trzydziestoletnie doświadczenie w sporcie, poradzę sobie.

- Chrobry Głogów to dziś zupełnie inna bajka, kiedy byłem prezesem MZKS, brakowało nam papieru do drukarek. Wtedy nie przesypiałem nocy - wspominał Przemysław Bożek. - Teraz miałem problemy z zaśnięciem, ale tylko przed meczami. Absolutnie żalu nie mam. Wyznaję zasadę, że nie może moja osoba budzić kontrowersji. Drużyna musi mieć spokojną głowę, tak samo prezydent, że ma tutaj zaufanego człowieka. Nie odchodzę z Chrobrego, będę w pobliżu. Chrobry to moja pasja i bez względu na to, kto będzie prezydentem, prezesem czy dyrektorem deklaruję wsparcie.

Więcej o: