Chrobry Głogów szuka wzmocnień: Na testach m.in. napastnik z drugiej ligi ukraińskiej

Sztab szkoleniowy Chrobrego Głogów przetestuje trzech piłkarzy we wtorkowym sparingu z Jagiellonią Białystok.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Na testach w głogowskim klubie przebywają: bramkarz Daniel Szczepankiewicz i pomocnik Marcel Gąsior oraz Ukrainiec Wołodymyr Hudyma.

Szczepankiewicz był ostatnio w Wiśle Płock, z którą rozstał się na początku września. W tym sezonie, do momentu rozstania, w pierwszym zespole zagrał tylko raz. Częściej na boisku pojawiał się w poprzednich sezonach.

Gąsior jesień spędził w Pogoni Siedlce na wypożyczeniu z Legii Warszawa (dwa mecze w pierwszej lidze). Z kolei ofensywny Hudyma do tej pory nie grał w żadnym polskim klubie. W przeszłości był zawodnikiem Karpat Lwów, a ostatnio, od połowy 2014 roku, rywalizował dla Nywy Tarnopol (ukraińska druga liga). Ma też za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

- Temat z Marcelem jest coraz bliższy dopięcia. W przypadku Ukraińca też wygląda to nieźle, ale dopiero sparing będzie miarodajny - mówi trener Chrobrego Głogów Ireneusz Mamrot.

Wtorkowy sparing z Jagiellonią Białystok rozpocznie się o godz. 13.30 w Grodzisku Wielkopolskim. Spośród aktualnych zawodników Chrobrego nie pojedzie tam kontuzjowany Michał Michalec.