Futbol amerykański. 14 zawodników Panthers Wrocław w reprezentacji Polski

Aż 14 zawodników wrocławskich ?Panter? zostało powołanych na pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się w połowie lutego w Spale. Będzie to początek przygotowań reprezentacji do gry w igrzyskach sportów nieolimpijskich The World Games, które w 2017 roku odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Panthers mogą pochwalić się największą liczbą powołanych zawodników spośród wszystkich polskich drużyn. - To wyjątkowe wyróżnienie dla wszystkich zawodników, ale też dla naszego klubu. Świadczy to na pewno o świetnym przygotowaniu graczy i daje wielką motywację do dalszego rozwoju futbolu amerykańskiego we Wrocławiu - mówi Jakub Głogowski, menedżer wrocławskiej drużyny.

Wśród powołanych zawodników są gracze z każdej formacji na boisku, co pokazuje, jak silny skład mają "Pantery". 13 spośród powołanych zawodników ma już na koncie mistrzostwo Polski, a w zeszłym roku wszyscy zdobyli srebrne medale. Ostatnim z powołanych jest Rafał Rogaczewski, który do tej pory reprezentował barwy Cougars Szczecin, ale od przyszłego sezonu zagra we Wrocławiu.

Zgrupowanie w Spale odbędzie się 13-15 lutego. To pierwszy krok w przygotowaniach reprezentacji Polski do igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017. Kolejne zgrupowania odbędą się we wrześniu, kiedy zakończy się sezon Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wtedy też kadra narodowa zagra towarzyskie spotkanie z Norwegią w Gdyni. Mecz został zaplanowany na 12 września.

Zawodnicy Panthers powołani do reprezentacji:

Bartosz Dziedzic, Tomasz Dziedzic, Grzegorz Mazur, Maciej Włodarczyk, Paweł Świątek, Bartosz Świątek, Mateusz Ruta, Kamil Ruta, Krzysztof Tomczak, Karol Mogielnicki, Krzysztof Wis, Mateusz Szefler, Robert Rosołek, Rafał Rogaczewski.