Sparingowa porażka Miedzi Legnica z czeskim FK Jablonec

W pierwszym tegorocznym meczu sparingowym Miedź przegrała z trzecim zespołem czeskiej Ekstraklasy - FK Jablonec 1:3. Bramkę dla legniczan zdobył Mateusz Szczepaniak. W zespole Janusza Kudyby wystąpiło dwóch testowanych zawodników: napastnik Robert Kurez i obrońca Hunter Gorskie.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, nawet fragmentami przeważaliśmy, mimo że rywal to bardzo silny zespół i jest na dużo bardziej zaawansowanym etapie przygotowań niż my. Czesi rozgrywki ligowe wznawiają już w lutym. W drugiej połowie wystawiliśmy linię defensywną w eksperymentalnym zestawieniu i nie ustrzegliśmy się błędów, ale chciałem dać szansę występu wszystkim zawodnikom. Wynik w takim spotkaniu nie jest najważniejszy - mówił po meczu trener Miedzi Janusz Kudyba.

W legnickim zespole po raz pierwszy zagrali dwaj nowi zawodnicy: napastnik Tadas Labukas i obrońca Adrian Mrowiec. - Obaj wypadli bardzo pozytywnie. Labukas był aktywny i widać, że da nam jakość w ofensywie, a Mrowiec starał się kierować linią obrony - ocenia Kudyba.

Po 45 minut rozegrali też testowani Robert Kurez i Hunter Gorskie. - Po Słoweńcu widać jeszcze zaległości treningowe. Natomiast na lewej obronie Gorskie zrobił na mnie dobre wrażenie. Zobaczymy, jak wypadną w piątkowym sparingu z Jagiellonią - mówi trener Miedzi.

Legniczanie z Jagą zagrają w piątek o godz. 13.30 w Grodzisku Wlkp.

FK Jablonec - Miedź Legnica 3:1 (1:1)

Bramki: Sabala (33.), Kopić (77., 90.-karny) - Szczepaniak (45.)

Jablonec: (I połowa): Hrubý - Romera, Pernica, Kysela, Novák, Greguš, Hübschman, Kopic, Pospišil, Crnkić, Šabala;

(II połowa): Hrubý - Pernica, Kysela, Mišun, Cižek, Rossi, Greguš, Pospišil (67. Moulis), Crnkić (67. Kopić), Šabala (67. Mihalik), Doležal.

Miedź: (I połowa): Bledzewski (31. Budzyński) - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Cierpka, Kakoko, Feruga, Łobodziński, Szczepaniak, Labukas;

(II połowa): Budzyński (61. Smug) - Brożyna, Księżniakiewicz, Mrowiec, Gorskie, Wichłacz, Bartoszewicz, Zieliński, Garuch, Daniel, Kurez.