Sparingi. Miedź Legnica pokonała drugoligowe Zagłębie Sosnowiec

Miedź pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1 w meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu. Bramki dla legniczan zdobyli Marcin Garuch i Tadas Labukas. Dla litewskiego napastnika było to pierwsze trafienie w barwach nowego klubu.
Miedź objęła prowadzenie już w 20. min. Kevin Lafrance dośrodkowaniem w pole karne szukał Wasilewskiego, jednak piłka trafiła pod nogi Garucha, który z ostrego kąta technicznym strzałem pokonał bramkarza Zagłębia. Osiem minut później było już 2:0. Tym razem dobrym dośrodkowaniem popisał się Wojciech Łobodziński, a akcję celnym strzałem głową wykończył Tadas Labukas. Dla litewskiego napastnika była to pierwsza bramka w barwach Miedzi. W 37. min, po szybkiej akcji prawym skrzydłem, kontaktowego gola dla Zagłębia zdobył Tumicz. Trzy minuty później Miedź była bliska podwyższenia prowadzenia, ale potężny strzał Grzegorza Bartczaka z 30 m trafił tylko w poprzeczkę. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło.

W drugiej połowie Miedź miała kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Na początku drugiej części spotkania trener Janusz Kudyba dokonał aż dziesięciu zmian w składzie. W 58. min Cierpka dograł w pole karne do Ferugi, a ten trafił do bramki, jednak sędzia nie uznał gola, gdyż jego zdaniem zawodnikiem Miedzi pomagał sobie ręką. W 80. min blisko zdobycia bramki był Mateusz Zatwarnicki, a jego silny strzał z trudem obronił bramkarz rywali.

Kolejny mecz sparingowy legniczanie rozegrają już w najbliższy wtorek 3 lutego w Legnicy - o godz. 13.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią (w legnickim parku) zmierzą się Odrą Opole.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (1:2)

Bramki: Tumicz (37.) oraz Garuch (20.), Labukas (28.).

Miedź (I połowa): Smug - Bartczak, Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Daniel, Kakoko, Garuch, Łobodziński, Labukas, Wasilewski;

(II połowa): Budzyński - Cierpka, Mrowiec, Bartoszewicz, Księżniakiewicz, Wichłacz, Nowak (79. Midzierski), Feruga, Zatwarnicki, Szczepaniak, Labukas (61. Wasilewski).