Prezydent Rafał Dutkiewicz poleciał do Kataru na Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz jest w Katarze na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Ma to związek z promocją Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie, jakie w przyszłym roku będą rozgrywane m.in. we Wrocławiu
Na mistrzostwa do Kataru zostali zaproszeni prezydenci czterech polskich miast: Wrocławia, Gdańska, Krakowa oraz Katowic oraz minister sportu Andrzej Biernat. Ma to związek z organizacją przez Polskę Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które zaplanowano na styczeń 2016 roku. Wrocław będzie jedną z areną tej imprezy. W Hali Stulecia rozegranych zostanie kilkanaście meczów mistrzostw, ale już dziś wiadomo, że nie będą to pojedynki reprezentacji Polski.

- Prezydent Dutkiewicz, podobnie jak prezydenci kilku innych polskich miast, poleciał do Kataru w czwartek na zaproszenie Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz organizatorów mistrzostw - mówi Barbara Zielińska-Mordarska z biura prasowego wrocławskiego urzędu miejskiego. - W sobotę w Katarze zorganizowano tzw. "Dzień Polski" , który był formą promocji przyszłorocznych Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Oczywiście przedstawiciele naszych miast dopingowali też polską reprezentację podczas półfinałowego meczu z Katarem. Delegacja z Polski zostanie w Katarze do końca mistrzostw. Wszystkie koszty związane z przelotem i pobytem prezydenta pokrywają organizatorzy mistrzostw świata - podkreśla Zielińska-Mordarska.

Dodajmy, że Polska po dramatycznym meczu przegrała 29:31 z Katarem w pófinale mistrzostw. W efekcie to Katar awansował do finału turnieju. Polska w meczu o trzecie miejsce wygrała 29:28 z Hiszpanią i wywalczyła brązowy medal.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn w Polsce rozpoczną się 15 stycznia 2016 r., a finał zaplanowano na 31 stycznia w Krakowie. Sprzedaż biletów na mecze mistrzostw ma się rozpocząć w kwietniu lub maju. W czerwcu odbędzie się losowanie grup finałowych.