Lista tenisistów zgłoszonych do Wrocław Open 2015: Marcos Baghdatis nadal negocjuje

Bez Cypryjczyka Marcosa Baghdatisa, ale z ostatnim zwycięzcą Challengera we Wrocławiu z 2009 roku Niemcem Michaelem Berrerem i m.in. Philippem Petzschnerem - tak póki co wygląda lista zawodników zgłoszonych do turnieju Wrocław Open 2015, który odbędzie się w połowie lutego w hali Orbita.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Spośród 22 zawodników zgłoszonych do wrocławskiego turnieju, 13 tenisistów zajmowało już miejsce w TOP 100 rankingu ATP, a pięciu w TOP 50. W hali Orbita zagra zatem m.in. zwycięzca Challengera z Wrocławia sprzed sześciu lat - Michael Berrer. Niemiec niespełna miesiąc temu sensacyjnie pokonał w turnieju ATP w Doha Hiszpana Rafaela Nadala.

Najwyżej w historii sklasyfikowanym tenisistą, który zgłosił się do wrocławskiego Challengera, jest inny Niemiec - Philipp Petzschner (sześć lat temu był 35. w rankingu ATP).

Lista zawodników może się jeszcze zmienić, bowiem warunki przyjazdu do Wrocławia wciąż negocjuje niegdyś ósmy zawodnik świata, Cypryjczyk Marcos Baghdatis. Poza tym organizatorzy mają jeszcze do rozdysponowania dwie dzikie karty. Pierwsze dwie otrzymali już Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz, który był finalistą debla juniorskiego Australian Open.

Poza tym ATP może dołączyć to tej listy dwóch tenisistów na podstawie tzw. special exempts. Czterech zawodników wywalczy udział w turnieju głównym w kwalifikacjach.

Turniej Wrocław Open 2015 rozpocznie się 16 lutego i potrwa sześć dni.

Lista zawodników zgłoszonych do Wrocław Open 2015:

Ricardas Berankis (Litwa), Andreas Beck (Niemcy), Lucas Pouille (Francja), Farrukh Dustow (Uzbekistan), Michael Berrer (Niemcy), Aleksandr Niedowiesow (Kazachstan), Steve Darcis (Belgia), Matthias Bachinger (Niemcy), Ilia Marczenko (Ukraina), Frank Dancevic (Kanada), Mate Delić (Chorwacja), Marton Fucsovics (Węgry), Łukasz Kubot (Polska), Michał Przysiężny (Polska), Denis Mołczanow (Ukraina), Andrej Martin (Słowacja), Andrea Arnaboldi (Włochy), Tim Puetz (Niemcy), Jurgen Zopp (Estonia), Kyle Edmund (Wielka Brytania), Phillip Petzschner (Niemcy), Jesse Huta Galung (Holandia), Kamil Majchrzak (Polska), Hubert Hurkacz (Polska)