Sparingi. Miedź Legnica lepsza od GKS-u Katowice

W rozegranym w Wałbrzychu meczu sparingowym Miedź pokonała GKS Katowice 2:1. Bramki dla legniczan zdobyli Tadas Labukas i Wojciech Łobodziński.
Znajdź nas na Facebooku | Ćwierkamy też na Twitterze

Początek spotkania należał do legniczan, którzy kilka razy groźnie zaatakowali. Najbliżej objęcia prowadzenia Miedź była w 15. minucie, gdy po dośrodkowaniu Bartczaka w pole karne Garuch uderzył piłkę głową, ale nad bramką. Problemy z celnością miał również Yannick Kakoko. Katowiczanie w pierwszej połowie próbowali zdobyć bramkę głównie strzałami z dystansu, ale Smug nie dał się zaskoczyć po uderzeniach Petasza i Cholerzyńskiego.

Miedź na prowadzenie wyszła kwadrans po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Precyzyjnym strzałem popisał się Tadas Labukas. Asystę przy tej bramce zaliczył wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Chrzanowski. Młody napastnik Miedzi już dwie minuty później, po kombinacyjnym rozegraniu piłki z Łobodzińskim, został sfaulowany w polu karnym rywala, a "jedenastkę" na gola zamienił właśnie Łobodziński. Katowiczanie zdobyli kontaktową bramkę w 66. min po strzale z dystansu Goncerza w samo okienko legnickiej bramki.

- Rozegraliśmy dobre spotkanie. Wygrana cieszy, ale wciąż jeszcze mamy nad czym pracować. Gdybyśmy wykorzystywali stuprocentowe okazje, to powinniśmy zdobyć minimum cztery bramki. Z bardzo dobrej strony pokazał się dziś Kuba Chrzanowski, który zaliczył prawdziwe wejście smoka - podsumował trener Janusz Kudyba.

Kolejnym rywalem Miedzi będzie drugoligowy Górnik Wałbrzych. Sparing zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godz. 11.30 w Legnicy.

GKS Katowice - Miedź Legnica 1:2 (0:0)

Bramki: Goncerz (66.) - Labukas (60.), Łobodziński (62. rzut karny).

GKS (I połowa): Bucek - Petasz, Leimonas, Kamiński, Cholerzyński, Duda, Pielorz, Frańczak, Pitry, Januszkiewicz, Kujawa;

(II połowa): Dobroliński - Pietrzak, Leimonas, Kamiński, Cholerzyński, Pielorz, Wieczorek, Frańczak, Pitry, Ceglarz, Goncerz.

Miedź: Smug (46. Budzyński) - Bartczak (73. Zieliński), Lafrance, Midzierski (59. Mrowiec), Woźniczka (65. Księżniakiewicz), Kakoko, Cierpka (83. Daniel), Garuch (80. Zatwarnicki), Łobodziński, Szczepaniak (59. Chrzanowski), Labukas (85. Nowak).