Pierwszy dzień turnieju Wrocław Open 2015: Polak w 1/8 finału

W poniedziałek w hali Orbita rozpoczął się tenisowy turniej rangi Challenger - Wrocław Open 2015. Do kolejnej rundy zawodów awansował pierwszy Polak Andrzej Kapaś.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Kapaś w 1/16 turnieju w zaledwie 54 minuty pokonał Chorwata Mate Delica (6:4, 6:2). Polak w kolejnym etapie rozgrywek zagra ze zwycięzcą pary Aleksandr Nedovyesov - Jan Mertl. Do kolejnej fazy awansował też jeden z faworytów turnieju - Niemiec Michael Berrer. Zawodnik zajmujący aktualnie 150. miejsce w rankingu ATP po zaciętym meczu pokonał Francuza Axela Michona (4:6, 6:2, 6:3). Pierwsze zwycięstwo zanotował też Holender Jesse Huta Galung. W trzech setach wyeliminował Matthiasa Bachingera.

Dziś w hali Orbita kolejna porcja tenisowych emocji. Tym razem meczami dnia będą starcia polskich tenisistów Michała Przysiężnego i Łukasza Kubota. Przysiężny, który w poniedziałek obchodził 31. urodziny, o godz. 18 zmierzy się z Belgiem Stevem Darcisem. Po tym pojedynku Łukasz Kubot zagra z Włochem Andreą Arnaboldim.

Rywalizację rozpoczną również debliści. O godz. 14 Mateusz Terczyński i Szymon Walków zmierzą się z parą Frank Dancević - Andrzej Kapaś.