I liga. Efektowne zwycięstwo Miedzi Legnica

Miedź pokonała Sandecję Nowy Sącz 4:0. W barwach zespołu z Legnicy zadebiutował Jorge Kadu
Legniczanie już po pierwszych 45 minutach prowadzili z Sandecją 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu Radosław Bartoszewicz. Kilka minut później strzałem głową wynik podwyższył Tomasz Midzierski. Ekipa Sandecji od 11. minuty grała w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Przemysława Szarka. W drugiej części piłkarze Miedzi w 20 minut zdobyli jeszcze dwie kolejne bramki. Najpierw do siatki rywali trafiał Mateusz Szczepaniak, a chwilę później Tadas Labukas. Miedź mogła wygrać ten mecz zdecydowanie wyżej, ale debiutujący w zespole Kadu najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a następnie trafił w poprzeczkę zza pola karnego. Zespół Janusza Kudyby po 21 kolejkach zajmuje 11. miejsce.

Mecz ocenił trener Miedzi Janusz Kudyba: - Muszę pochwalić swój zespół za ogromną determinację. Po spotkaniu z Dolcanem Ząbki, które skończyło się dla nas bolesną porażką 0:3, bardzo chcieliśmy się zrehabilitować. Jeśli chodzi o sam mecz, to na pewno czerwona kartka dla jednego z rywali ułatwiła nam zadanie, mieliśmy dużo miejsca w ofensywie i nie pozwoliliśmy Sandecji na zbyt wiele. Na wysoki wynik miała wpływ determinacja i koncentracja zawodników. Myślę, że mogliśmy w tym meczu strzelić nawet 3-4 bramki więcej, ale generalnie jestem zadowolony.

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 - Bartoszewicz (15.) 0:2 - Midzierski (22.), 0:3 - Szczepaniak (60.), 0:4 - Labukas (65.)

Czerwona kartka: Szarek (11.)

Sandecja: Kozioł - Makuch, Słaby, Szarek, Sobotka, Bębenek, Nather (84. Szczepański), Niane, Urban (64. Bartków), Ken (76. Danek), Dudzic.

Miedź: Smug - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Cierpka (67. Kakoko), Bartoszewicz, Szczepaniak (66. Zatwarnicki), Chrzanowski (72. Kadu), Garuch, Labukas.