Futbolowy Dzień Dziecka z Panthers Wrocław

To będzie wyjątkowy Dzień Dziecka z futbolem amerykańskim we Wrocławiu. Futboliści Panthers Wrocław, którzy walczą o grę w X SuperFinalePolskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, który zostanie rozegrany we Wrocławiu, będą promować dyscyplinę na Stadionie Wrocław i Torze Wyścigów Konnych Partynice.
Panthers znani są z zaangażowania w różnego typu akcje i imprezy sportowe. Najczęściej są to właśnie atrakcje dla najmłodszych. - Dzieci i młodzież zawsze chętnie biorą udział w naszych pokazach. Efektowny sprzęt, ciekawe ćwiczenia, a przede wszystkim obecność zawodników zawsze są nie lada atrakcją - mówi Jakub Głogowski, menedżer Panthers.

Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę 31 maja, kiedy zobaczymy najlepszych zawodników w Polsce na piknikach na Stadionie Wrocław oraz Torze Wyścigów Konnych Partynice. Na obu imprezach futboliści zaprezentują sprzęt, pokażą elementy treningu i opowiedzą o swojej dyscyplinie. Nie zabraknie również konkursów, w których będzie można wygrać m.in. kalendarze z zawodnikami Panthers Wrocław oraz bilety na najbliższe mecze we Wrocławiu.

Sportowe Dni Dziecka wypełnią wrocławianom praktycznie cały dzień. Futbolistów zobaczymy na Stadionie w godzinach od 12 do 17, a na torze Partynice od 10 do 14. - Bardzo cieszy nas, że coraz więcej imprez z okazji Dnia Dziecka tworzona jest wokół sportu, pozwala nam to nie tylko zainteresować nowych kibiców, ale też zachęcać młodzież do gry w futbol amerykański. Mamy już sekcję juniorów, drużyny w szkołach, a niebawem planujemy kolejną grupę dla chłopców w wieku 9-12 lat - zapowiada Głogowski.

Każdy nowy kibic dla Panthers to kolejny sukces. Futbol amerykański w stolicy Dolnego Śląska wyrasta na jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, o czym będziemy mogli przekonać się już 11 lipca. Tego dnia na Stadionie Wrocław rozegrany zostanie X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Pantery są na najlepszej drodze, by w tym meczu zagrać. W 8 spotkaniach Topligi PLFA wrocławianie odnieśli 8 zwycięstw i są uznawani za głównego faworyta do zdobycia mistrzostwa Polski.