Futbol amerykański. Pantery w drodze do finału

Już w sobotę Panthers Wrocław zmierzą się z Warsaw Eagles w półfinale Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, którego stawką jest awans do X SuperFinału, który już 11 lipca w stolicy Dolnego Śląska.
Rozgrywki futbolu amerykańskiego w Polsce wkraczają w najważniejszą fazę. Po perfekcyjnym sezonie zasadniczym Panthers są faworytem do zdobycia tytułu mistrza Polski, jednak w fazie play-off wszystko może się zdarzyć. - Po ostatnim wygranym meczu nasz trener John Falvey powiedział, że teraz zaczyna się poważna gra i trudno się z nim nie zgodzić. Wyniki z sezonu zasadniczego nie mają znaczenia. Teraz jedna porażka oznacza koniec sezonu - mówi Jakub Głogowski, menedżer Panthers.

Rywalem Panthers w walce o SuperFinał będą Warsaw Eagles, najstarsza i jedna z najbardziej doświadczonych drużyn w Polsce. - Orły mają za sobą słabszy sezon, ale to wciąż jeden z najgroźniejszych przeciwników w lidze. Nie ma mowy o choćby chwili dekoncentracji. Przed nami 48 minut sportowej walki o wielką stawkę - motywuje Głogowski.

Gra o mistrzostwo na Stadionie Wrocław jest faktycznie największą motywacją, jaką można przedstawić zawodnikom. Po raz pierwszy od pięciu lat finał zostanie rozegrany we Wrocławiu, a po raz pierwszy na arenie wybudowanej na Euro 2012.

Na razie jednak wszystkie oczy skupione są na najbliższe spotkanie. W sobotę, w samo południe Stadion Olimpijski po raz ostatni, przed ponownym otwarciem na igrzyska The World Games 2017, stanie się areną dla futbolu amerykańskiego, więc organizatorzy zadbali o masę atrakcji. Po raz pierwszy w Polsce kibice będą świadkami tematycznego meczu futbolu amerykańskiego. - Zapraszamy wszystkich do "Wehikułu Czasu". Nasze mecze słyną już z dużej ilości muzyki i wspólnej zabawy. Tym razem w rytm największych przebojów lat 80. i 90., również nasze piękne Wild Cats Cheerleaders szykują specjalne stroje i choreografie na tę unikatową okazję - zapowiada Jakub Głogowski.

Nie tylko Wild Cats pokażą się w wyjątkowych strojach. Każdy kibic, który przyjdzie na mecz w kolorowym ubraniu i z barwnymi gadżetami będzie mógł sobie zrobić zdjęcie w specjalnej fotobudce, a bohaterowie najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni biletami na X Superfinał. Tradycyjnie też nie zabraknie konkursów w trakcie meczu, profesjonalnego komentarza, food trucków i wielu innych atrakcji.

W trakcie spotkania odbędzie się również zbiórka pieniędzy na rzecz chorego na nowotwór Oliviera Huka. Trzyletni chłopiec walczy z groźnym przeciwnikiem - neuroblastoma IV stopnia. - Zawsze staramy się w jakiś sposób pomóc, dlatego teraz więksi wojownicy zagrają dla małego bohatera. Zachęcamy wszystkich kibiców do pomocy - zachęca Głogowski.

Mecz półfinałowy Panthers Wrocław - Warsaw Eagles odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w sobotę, 27 czerwca o godz. 12. Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w kasach w dniu meczu.