Szczypiorniści Śląska powalczą o pierwsze punkty w sezonie

Dziś o godz. 20.30 w hali AWF we Wrocławiu piłkarze ręczni Śląska zmierzą się z Górnikiem Zabrze.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Trzecia kolejka okaże się przełomowa dla jednej z drużyn, bo jak do tej pory nie zaznały one jeszcze smaku sukcesu. - Czeka nas bardzo trudne zadanie, ale w zespole panuje mobilizacja i chłopcy mocno wierzą w wygraną - mówi trener Śląska Piotr Przybecki.

Wiele w zespole gospodarzy zależeć będzie od dyspozycji Igora Zabicia, który wyrasta na lidera drużyny. 23-letni kołowy zdobył w pierwszym ligowym występie aż 13 goli i został nominowany do "siódemki" kolejki. Kibice wiele obiecują sobie także po grze młodego serbskiego rozgrywającego Jani Vojvodicia.

Dzisiejszy rywal wrocławian - Górnik, jest na razie największym rozczarowaniem sezonu. Zabrzanie występujący w europejskich pucharach , dysponujący przyzwoitym składem z wielokrotnym reprezentantem Polski Mariuszem Jurasikiem na czele, przegrali wyraźnie dwa ligowe mecze. Teraz zrobią wszystko, żeby zdobyć dwa punkty. Wieczorne starcie będzie miał też swój dodatkowy smaczek. Maciej Ścigaj i Andrzej Kryński, szczypiorniści z Zabrza, jeszcze w ubiegłym sezonie bronili barw WKS-u.

Śląsk inwestuje w młodzież

Włodarze klubu nie zapomnieli o swoich wychowankach i uzdolnionych zawodnikach z Wrocławia. Chcą by za kilka lat to oni decydowali o przyszłości klubu a kibice mogli identyfikować się z miejscowymi idolami. W tym celu utworzono drugi zespół. Trenerem został Marcin Palica. Jego podopieczni już w sobotę rozpoczną rozgrywki II ligowe. Inauguracyjny test młodych szczypiornistów już w sobotę w Legnicy. Rywalem będzie miejscowa Dziewiątka. Początek meczu o godz. 18.30.