Sport.pl

Piłka ręczna. Bartosz Jurecki po 12 latach kończy reprezentacyjną karierę

Zawodnik Chrobrego Głogów, Bartosz Jurecki po igrzyskach olimpijskich w Rio postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. W kadrze narodowej grał od 2004 roku.
Biało-czerwoni podczas niedawno zakończonych igrzysk w Rio zajęli 4. miejsce. Mieli ogromne szanse na medal, ale najpierw w półfinale po dramatycznym meczu przegrali z Duńczykami 28:29, a dzień późnij w starciu o trzecie miejsce i brąz polegli z Niemcami 25:31.

- Zakończyłem swoją przygodę z reprezentacją Polski. Mecz z Niemcami w Rio de Janeiro był moim ostatnim dla reprezentacji. Szkoda, że nie udało się przywieźć medalu i zakończyć tej przygody z nim. Widocznie tak miało być. Jestem dumny, że mogłem przez tyle lat grać z orzełkiem na piersi. Myślę, że mogę być z siebie dumny. W każdym meczu dawałem z siebie wszystko - mówił po przylocie do Polski Bartosz Jurecki.

Bartosz Jurecki w reprezentacji Polski zadebiutował w 2004 roku. 37-latek w biało-czerwonych barwach wystąpił ponad 200 razy, zdobył prawie 700 bramek. Z kadrą wywalczył wicemistrzostwo świata w 2007 roku. Grał także na dwóch mistrzowskich turniejach, na których Polska zajęła trzecie miejsce (2009 i 2015). W zeszłym roku w Katarze został wybrany najlepszym obrotowym mistrzostw.

Decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Jureckiego skomentował za pośrednictwem Twittera nawet prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek: "Bartosz Jurecki mówi - dość. Podziwiałem i kibicowałem, mały/wielki obrotowy - Dziękuje za wszystko"

A tak najlepszego obrotowego w historii polskiej reprezentacji żegnają kibice:Więcej o: