Impel Gwardia lepsza od mistrza Chorwacji

W pierwszym meczu 1/16 pucharu Challenge Cup Impel Gwardia Wrocław pokonała na wyjeździe ZOK Vukovar 3:0 i jest o krok od awansu do kolejnej rundy.
Żyj sportem razem z nami, jesteśmy także na Facebooku - wroclaw.sport.pl>

Spotkanie w Vukovarze było wyrównane tylko w pierwszym secie. Szczególnie emocjonującą była jego końcówka. Gwardzistki obroniły kilka piłek setowych, po czym wyszły na prowadzenie i wygrały na przewagi 30:28. W pozostałych dwóch partiach gospodynie nie potrafiły nawiązać walki.

W Chorwacji drużyna Rafała Błaszczyka wystąpiła bez kilku podstawowych zawodniczek. Całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądała kapitan zespołu Katarzyna Mroczkowska i środkowa Zuzanna Efimienko. Oprócz tego we Wrocławiu zostały atakująca Katarzyna Jaszewska i rozgrywająca Ewa Matyjaszek.

Dzięki zwycięstwu Impel Gwardia jest bardzo blisko awansu do 1/8 finału Challenge Cup. Żeby awansować do kolejnej rundy wrocławianki muszą wygrać w spotkaniu rewanżowym przynajmniej tzw. "złotego seta". Odbędzie się on w najbliższy wtorek (17 stycznia) w Hali Orbita.

ZOK Vukovar - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (28:30, 16:25, 20:25).