Impel Gwardia awansowała do ćwierćfinału Challenge Cup

Siatkarki Impel Gwardii pokonały na wyjeździe szwajcarski VFM Franches-Montagnes 3:0 i awansowały do ćwierćfinału europejskich rozgrywek Challenge Cup.


W przeciwieństwie do pierwszego meczu (także wygranego przez Impel Gwardię 3:0 - przyp. red.), który odbył się we Hali Orbita, tym razem Szwajcarki nie okazały się zbyt wymagającym rywalem. Trener Rafał Błaszczyk na rewanżowe spotkanie nie zabrał dwóch kluczowych zawodniczek - Katrzyny Mroczkowskiej i Katarzyny Jaszewskiej, które zostały we Wrocławiu, żeby przygotować się do sobotniego meczu z PTPS-em Piłą. To spotkanie zadecyduje bowiem o rozstawieniu drużyny w fazie play-off PlusLigi Kobiet.

Mimo absencji wspomnianych siatkarek Impel Gwardia dwa pierwsze sety wygrała gładko - do 13 i 15. W trzeciej partii VFM przez chwilę prowadziło, ale drużyna ze stolicy Dolnego Śląska nie dała wydrzeć sobie zwycięstwa.

W ćwierćfinale Challenge Cup Impel Gwardia zagra z belgijskim VDK Gent Dames. Na razie nie jest znany dokładny terminarz dwumeczu, ale pierwsze spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej we Wrocławiu.

Impel Gwardia Wrocław - VFM Franches-Montagnes 3:0 (25:13, 25:19, 25:21).