Duże rozczarowanie: Siatkarki Impel Gwardii przegrały z PTPS-em Piłą

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław przegrały przed własną publicznością z PTPS-em Piłą 1:3, w pierwszym meczu o piąte miejsce PlusLigi Kobiet. Było to ostatni mecz gwardzistek przed własną publicznością w tym sezonie.
Pilanki są teraz dużo bliższe zajęcia piątej lokaty i tym samym wywalczenia prawa gry w europejskich rozgrywkach. Na tym etapie rywalizacja toczy się bowiem do dwóch zwycięstw, dlatego jeśli wrocławianki chcą powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu i zająć piąte miejsce, to 25 i 26 marca muszą wygrać dwa spotkania w Pile.

W pierwszym meczu Impel Gwardia nie potrafiła wykorzystać atutu własnego boiska, choć początek spotkania rozpoczął się dla nich bardzo dobrze, bo od prowadzenia 5:2 w pierwszym secie. Przyjezdne przed pierwszą przerwą techniczną doprowadziły jeszcze do remisu, a później gra toczyła się niemal punkt za punkt. Ostatecznie po grze na przewagi lepsze okazały się Pilanki, które zwyciężyły 27:25.

W kolejnej partii gra toczyła się pod dyktando Impelu. Miejscowe już na początku zbudowały kilkupunktową przewagę, którą później konsekwentnie powiększały. Wynik seta na 25:13 atakiem zakończyła amerykańska środkowa Arielle Wilson.

Szczęście opuściło wrocławianki w następnych dwóch setach, które przegrały minimalnie 25:23.

Zespół Impel Gwardii po raz kolejny w ataku ciągnęły Katarzyna Jaszewska i Katarzyna Mroczkowska, które zdobyły kolejno 22 i 16 punktów. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została jednak amerykańska środkowa PTPS-u Lecia Brown, która spotkanie zakończyła z 13 "oczkami" na koncie i czterema blokami.

Impel Gwardia Wrocław - PTPS Piła 1:3 (25:27, 25:13, 23:25, 23:25).

Impel Gwardia: Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haładyn, Sobolska, Efimienko, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Wilson, Rosner, Krzos.

PTPS: Brown, Martałek, Hudima, Kaczmarg, Krawulska, Kosmatka, Wysocka (libero) oraz Paszek, Kuligowska, Kajzer, Naczk.

MVP: Brown (PTPS).