Siatkarki Impel Gwardii pomogą chorym dzieciom

Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową? nie ustaje w propagowaniu idei budowy ,,Przylądka Nadziei' - kliniki onkologicznej, mającej zapewnić ponad 2 tys. dzieci z całej Polski leczenie na najwyższym światowym poziomie. Po tegorocznych wydarzeniach muzycznych na rzecz fundacji: ,,Koncercie Nadziei? w Operze Wrocławskiej oraz występie Piotra Rubika w Hali Stulecia, przyszedł czas na siatkarską imprezę z udziałem Impel Gwardii Wrocław.
22 kwietnia w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się druga odsłona ,,Meczu Nadziei" - charytatywnej imprezy sportowej, której celem jest zbiórka pieniędzy na fundusz budowy ,,Przylądka Nadziei". Podobnie jak przed rokiem, na boisku pojawią się przedstawiciele świata biznesu, sportu i polityki, którzy staną naprzeciw siatkarek Impel Gwardii Wrocław - piątej drużynie PlusLigi Kobiet.

Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, możliwość gry na symulatorach, występy artystyczne oraz rozgrywki dziewcząt z dolnośląskich szkół podstawowych. Przeprowadzona zostanie także kwesta na rzecz budowy nowej kliniki.

Kibice zebrani w Hali Orbita będą mogli także spotkać się z gośćmi specjalnymi. Swój udział w imprezie zapowiedziała już Martyna Wojciechowska, która jest honorowym ambasadorem budowy ,,Przylądka Nadziei". W rolę sędziego głównego wcieli się Krzysztof Materna - satyryk, aktor i producent telewizyjny, znany przede wszystkim z programu MdM, którym przez blisko siedem lat wraz z Wojciechem Mannem dostarczał rozrywki milionom polskich telewidzów. O oprawę muzyczną zadba Hirek Wrona - dziennikarz, DJ i wieloletni korespondent muzyczny Teleexpressu.

KONKURS

Jeśli i ty chcesz wystąpić w "Meczu Nadziei" musisz odpowiedzieć prawidłowo na trzy pytania, które co sobotę zadajemy na łamach "Gazety". Pierwsza osoba, która do poniedziałku, do godz. 12 przyśle do nas poprawne odpowiedzi na adres: promocja@wroclaw.agora.pl, będzie mogła zagrać przeciwko wrocławskim siatkarkom w drużynie VIP-ów. Poniżej przypominamy wszystkie pytania.

Pytanie 1. Środkowa, atakująca, libero - która z nich podczas meczów w ogóle nie skacze do siatki?

Pytanie 2. Kto jest oficjalnym ambasadorem budowy "Przylądka Nadziei" - nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu?

Pytanie 3. Jak się nazywała akcja lansowana przez siatkarki Impela i Gazetę Wyborczą promująca zdrowy tryb życia poprzedniej wiosny?