Sport.pl

Kolejne wzmocnienia Impelu. Zabrali atakującą mistrzowi Polski

Impel Wrocław nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Nowymi zawodniczkami wrocławskiego zespołu zostały Patrycja Polak i Katarzyna Konieczna. Ta ostatnia w minionym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski z ekipą Atomu Tefl Sopot
Patrycja Polak to 21-letnia przyjmująca, która jest wychowanką Volley Iława, skąd trafiła w 2007 roku do Budowlanych Toruń. Od czterech lat występowała w Pałacu Bydgoszcz. Jest także wielokrotną reprezentantką kraju we wszystkich kategoriach wiekowych.

Z kolei Katarzyna Konieczna ma 27 lat, a w zeszłym sezonie wywalczyła mistrzostwo Polski w barwach Atomu Trefl Sopot. Konieczna jest atakującą, posiada obywatelstwo niemieckie, ale występowała w reprezentacji biało- czerwonych. W 2009 roku wraz z naszą kadrą zdobyła brąz na Uniwersjadzie. Opiekunem tamtej drużyny był szkoleniowiec Impelu - Rafał Błaszczyk.

W sumie, choć sezon zakończył się niedawno, klub z Wrocławia pozyskał już trzy siatkarki. Oprócz Polak i Koniecznej do drużyny dołączyła także rozgrywająca reprezentacji Holandii - Kim Staelens.

Więcej o: