Przyjdź do Orbity na najważniejszy siatkarski mecz sezonu. "Mecz Nadziei"

W niedzielę o godz. 15 w hali Orbita rozpocznie się "Mecz Nadziei", czyli siatkarska impreza, która ma przyczynić się do budowy we Wrocławiu nowej kliniki onkologicznej dla dzieci chorych na raka.
W "Meczu Nadziei" wystąpią m.in. zawodniczki Impelu Gwardii, ale także sportowcy, biznesmeni, politycy czy lekarze. Składy będą mieszane, a w sumie na parkiecie pojawi się ponad 40 osób. Wszystkie one spotkają się na boisku po to, by wspomóc ideę budowy "Przylądka Nadziei", czyli nowej siedziby kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Stara klinika jest bowiem bardzo złym stanie i nie zapewnia małym pacjentom tak dobrych warunków, jakich potrzebują. - Klinika co roku przyjmuje około 2 tys. dzieci z całej Polski. Dla niektórych staje się ona drugim domem, a mieszkają w niej w trakcie bardzo trudnego dla siebie okresu. Chcemy zrobić wszystko, by w tym czasie było im jak najlepiej. Właśnie dlatego budowa "Przylądka Nadziei" jest tak potrzebna - mówi Agnieszka Aleksandrowicz prezes fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", która wspiera budowę nowej kliniki.

Siatkarska impreza charytatywna rozpocznie się w hali Orbita w niedzielę o godz. 15. W trakcie jej trwania przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami, będzie możliwość gry na symulatorach oraz obejrzenie wielu występów artystycznych. Kibice zebrani w hali Orbita spotkają się z gośćmi specjalnymi. Będą nimi: dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, która jest również honorowym ambasadorem budowy "Przylądka Nadziei", a także Krzysztof Materna oraz Hirek Wrona. Ten pierwszy - satyryk, aktor i producent telewizyjny - wcieli się w rolę sędziego głównego, a Hirek Wrona - jak przystało na znakomitego DJ-a - zadba o oprawę muzyczną. Podczas całej imprezy wolontariusze fundacji będą przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na budowę "Przylądka Nadziei". By we Wrocławiu powstała nowa klinika, Akademii Medycznej potrzebne jest aż 70 mln zł.

- Dla nas liczy się każdy grosz, bo będzie on oznaczał, że jesteśmy bliżej celu. Bardzo prosimy wszystkich kibiców, by poświęcili niedzielne popołudnie i przyszli pomóc chorym dzieciom. Wejście dajemy gratis, a później będziemy prosić o dobrowolne datki. Liczymy na otwarte serca i portfele. Sami zapewniamy dobrą zabawę i mnóstwo atrakcji - podkreśla Aleksandrowicz. W tym roku imprezie towarzyszy specjalny turniej minisiatkówki dziewcząt w wieku 9-12 lat. Rozpocznie się on w hali Orbita o godz. 13.

Siatkarski "Mecz Nadziei": niedziela godz. 15, hala Orbita