Impel Wrocław ściąga siatkarską gwiazdę: Kolejny spektakularny transfer klubu

Doświadczona, 33-letnia Vesna Djurisić podpisała kontrakt z Impel Wrocław. To niezwykle utytułowana siatkarka, która w barwach reprezentacji Serbii i kilku klubów sięgała po wielkie sukcesy.
Vesna Djurisić gra na pozycji środkowej bloku. To wielokrotna medalistka mistrzostw krajowych (Mistrzostwo Niemiec w 2004 i 2005 roku, Mistrzostwo Turcji w 2007 i 2008 roku, srebrny medal Mistrzostw Włoch w 2010 roku, srebrny medal Mistrzostw Polski w 2012 roku ), zdobywczyni Pucharu Włoch w 2010 roku i Superpucharu Polski w 2011 roku.

Jako kapitan reprezentacji Serbii wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 2006 roku i srebrny medal Mistrzostw Europy w 2007 roku.

- W nadchodzącym sezonie zdecydowaliśmy się postawić na doświadczenie. Na pozycji środkowej - obok Makare Wilson - będzie grała Vesna, która jest najbardziej utytułowaną zawodniczką zagraniczną w naszym zespole. Reprezentuje wysoki poziom sportowy oraz posiada cechy charakteru takie jak waleczność i zaciętość. Te zalety chcemy wykorzystać w naszej drużynie. Vesna zna też doskonale Plus Ligę Kobiet. Ostatni sezon reprezentowała barwy wicemistrza Polski Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna" - podsumował transfer prezes Impel Volleyball S.A. Jacek Grabowski.

Natomiast Vesna Djurisić podkreśliła, że o wyborze klubu Impel Wrocław zadecydowały "konkretność i profesjonalizm w rozmowach o przyszłym sezonie oraz dobra opinia o zespole i wysokie aspiracje drużyny".

Djurisić to kolejna zakontraktowana z zawodniczek Impel Wrocław: W nowym sezonie wrocławski zespół tworzy silną ekipę, w której zagrają: Kim Staelens, Katarzyna Konieczna, Marta Hałady, Dorota Medyńska, Aleksandra Folta, Katarzyna Mroczkowska, Katarzyna Jaszewska, Milena Rosner, Bogumiła Pyziołek i Makare Wilson.

Klub prowadzi negocjacje z kolejnymi zawodniczkami, które wzmocnią szeregi klubu.