Tajemnicza wyprawa siatkarek Impelu Wrocław: Pojechały na zgrupowanie, nie wiedząc dokąd

Siatkarki Impelu Wrocław rozpoczęły przygotowania do sezonu i w niedzielę pojechały na czterodniowe zgrupowanie. Co ciekawe, całość owiana jest tajemnicą i nawet same zawodniczki nie wiedzą, dokąd jadą.
- Po raz pierwszy stosujemy taką formę rozpoczęcia przygotowań do sezonu dla tworzącego się zespołu. Wiele sobie obiecujemy po tej wyprawie. Więcej niestety nie mogę powiedzieć. Jestem przekonany, że w środę zawodniczki chętnie podzielą się z nami pierwszymi wrażeniami - mówi prezes Impel Volleyball S.A. Jacek Grabowski.

Siatkarki Impel Wrocław pełen cykl treningowy rozpoczną 2 sierpnia we Wrocławiu. 17 sierpnia zespół wyjedzie na trzynastodniowy obóz do Karpacza.

- Na zgrupowania w Karkonosze, gdzie jest doskonały mikroklimat, jeździmy od lat. Na obozie będziemy pracowali nad motoryką i elementami siatkarskimi. W zespole jest wiele nowych twarzy, będzie to także okres na wzajemne poznanie się drużyny -skomentował plan obozu trener Rafał Błaszczyk.

Równie intensywnie zapowiada się wrzesień, który upłynie pod znakiem turniejów i meczów kontrolnych. Na początku miesiąca drużyna weźmie udział w turnieju w Belgii. Będzie to pierwszy sprawdzian przed nadchodzącym sezonem. Na kolejne dni miesiąca planowana jest organizacja szeregu gier kontrolnych oraz trzydniowy turniej towarzyski we Wrocławiu. Szczegółowy terminarz spotkań będzie na bieżąco publikowany przez klub. Dodatkowo, od 24 września, zespół będzie przebywał na obozie w Twardogórze, który zakończy się turniejem Twardogóra Cup.

Pierwszy mecz ORLEN Ligi 6 października we Wrocławiu. Przeciwnikiem Impel Wrocław będzie PTPS Piła.