Impel Wrocław: Siatkarki wróciły z obozu treningowego w Karpaczu

Siatkarki Impelu Wrocław przygotowania do nowego sezonu ORLEN Ligi rozpoczęły na początku sierpnia. Wczoraj wróciły z trzynastodniowego obozu treningowego w Karpaczu. Wrzesień upłynie im pod znakiem turniejów i gier kontrolnych.
Siatkarska ORLEN Liga kobiet startuje w październiku. Do tego czasu zawodniczki trenera Rafała Błaszczyka czeka jeszcze dużo pracy. W przyszłym tygodniu wyjeżdżają do Belgii, gdzie wezmą udział w turnieju towarzyskim. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian dla zespołu, w którym w nowym sezonie pojawiło się wiele nowych twarzy. Drużynę wzmocniły prawdziwe gwiazdy żeńskiej siatkówki: holenderska rozgrywająca Kim Staelens, doświadczona środkowa z Serbii Vesna Djurisić, Amerykanka Makare Wilson - wicemistrzyni Włoch i najlepsza zagrywająca tegorocznego finału Ligi Mistrzów, a także Patrycja Polak, Katarzyna Konieczna oraz dobrze we Wrocławiu znana - Wioletta Szkudlarek.

Obóz w Karpaczu, i wcześniejszy wyjazd integracyjny do Srebrnej Góry, miały przede wszystkim zintegrować drużynę. - Chcemy, żeby dziewczyny się poznały - wyjaśnia Anna Nowakowska, nowa menadżer Impelu Wrocław - Dlatego w Srebrnej Górze w pierwszych dniach nie było ani trenerów, ani prezesów. Zawodniczki miały spędzić ze sobą czas, i słuchając ich opinii po powrocie, można powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę.

Podczas zgrupowania w Karpaczu, które rozpoczęło się 17 sierpnia, nie było już czasu na zabawę. Siatkarki po kilkutygodniowej przerwie przystąpiły do intensywnych treningów. Rano pracowały nad takimi elementami jak: siła, wytrzymałość, szybkość i dynamika, a po południu wchodziły na halę, gdzie doskonaliły typowe elementy siatkarskiego rzemiosła.

Sztab szkoleniowy zadbał jednak o to, aby pobyt w Karpaczu nie był monotonny. - Jest jedenasty dzień obozu. Trener stwierdził, że nadszedł najwyższy czas, aby wspiąć się na Śnieżkę - zdradziła Katarzyna Mroczkowska, kapitan zespołu - Było chłodno i mocno wiało. Jednak ciepła herbata w schronisku oraz satysfakcja z wejścia na szczyt rekompensowały dwugodzinny wysiłek.

Wrażeniami ze zgrupowania w Karkonoszach podzieliła się też Bogumiła Pyziołek, 26-letnia przyjmująca Impelu: - Było ciężko, ale myślę, że dobrze przepracowałyśmy ten okres - napisała na facebookowym profilu zawodniczka -Teraz chwila wytchnienia, a we wtorek wyjeżdżamy już do Belgii.

Po powrocie z belgijskiej eskapady siatkarki wezmą jeszcze udział w trzydniowym turnieju organizowanym we Wrocławiu. A od 24 września będą przebywać na obozie w Twardogórze, gdzie zostanie rozegrany turniej Twardogóra Cup.

Drużyna Impelu Wrocław sezon 2012/2013 zainauguruje 6 października. We Wrocławiu zawodniczki trenera Błaszczyka zmierzą się z zespołem PTPS Piła.