Siatkarskie gwiazdy zagrają we Wrocławiu

Silną obsadę będzie miał towarzyski turnieju siatkarek, który w dniach 21-23 września rozegrany zostanie we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy m.in. mistrzynie olimpijskie, mistrzynie i wicemistrzynie świata a także wielokrotne triumfatorki rozgrywek krajowych.
Dla fanów siatkówki w naszym mieście wrześniowy turniej we Wrocławiu będzie niepowtarzalną okazją, żeby z bliska zobaczyć w akcji najlepsze siatkarki tegorocznej Ligi Mistrzyń. Zawodniczki Fenerbahce Stambuł przyjadą do stolicy Dolnego Śląska w najsilniejszym składzie. Jak zapowiada Anna Nowakowska, rzecznik prasowa Impelu Wrocław - organizatora turnieju, nie zabraknie zatem ani Pauli Pequeno, ani Marianne Steinbrecher. Pequeno to jedna z najbardziej utytułowanych i doświadczonych siatkarek na świecie. Brazylijska przyjmująca jest wielokrotną mistrzynią i wicemistrzynią świata, zdobywała także tytuły mistrzyni i wicemistrzyni Brazylii, a w tym roku do bogatej kolekcji sukcesów dorzuciła drugie w karierze złoto olimpijskie. Steinbrecher, znana bardziej kibicom siatkówki jako "Mari", to mistrzyni olimpijska z 2008 roku oraz wicemistrzyni świata z 2006 r. W karierze czterokrotnie była też mistrzynią Brazylii.

Oprócz triumfatorek Ligi Mistrzyń ze Stambułu we Wrocławiu pojawią się też zawodniczki Azerrail Baku z Azerbejdżanu - sześciokrotnego mistrza kraju oraz dwukrotny mistrz Niemiec Dresdner Sportclub. Czwartą drużyną, która uzupełnia stawkę to oczywiście zespół gospodarzy - Impel Wrocław.

- Oprócz Brazylijek zobaczymy też Włoszkę Sarę Anzanello z Azerrail Baku, która ma na swoim koncie srebrny medal mistrzostw świata oraz tytuł wicemistrzyni Europy, a także dobrze znaną w naszym kraju Holenderkę Manon Flier - wicemistrzynię Europy, która trzy lata temu na turnieju organizowanym w Polsce wywalczyła tytuł MVP całych rozgrywek - wylicza Nowakowska. Warto dodać, że w stolicy Dolnego Śląska pojawi się również Milena Radecka, rozgrywająca reprezentacji Polski, która od tego sezonu broni barw azerskiej drużyny.

Dla zespołu Impelu Wrocław będzie to jeden z ostatnich etapów przygotowujących siatkarki Rafała Błaszczyka do kolejnego sezonu żeńskiej ORLEN Ligi. Obecnie zawodniczki przebywają w Belgii, gdzie w czwartek we Franses rozpoczyna się międzynarodowy turniej towarzyski, w którym udział bierze m.in. utytułowany klub z Francji Racing Club de Cannes - srebrny medalista Ligi Mistrzyń. Wcześniej siatkarki przebywały na 13-dniowym zgrupowaniu w Karpaczu, którym zainaugurowały przygotowania do sezonu. Wrocławianki pierwszy mecz w lidze rozegrają 6 października z PTPS Piła.