Sport.pl

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały w Belgii z finalistą Ligi Mistrzyń

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały pierwszy mecz towarzyskiego turnieju rozgrywanego w belgijskim Frasnes z czwartą drużyną ligi francuskiej Stella Calais 0:3 (22:25, 25:27, 22:25).
Natomiast w środę, w spotkaniu, które odbyło się poza głównymi zawodami, wrocławianki uległy także 0:3 srebrnym medalistkom tegorocznej Ligi Mistrzyń Racing Club de Cannes.

- Turniej w Belgii ma przede wszystkim charakter szkoleniowy - wyjaśnia Anna Nowakowska, menadżer Imeplu Wrocław - We Frasnes nasze zawodniczki po raz pierwszy grają ze sobą w nowym składzie. Trener Rafał Błaszczyk testuje ustawienia i sprawdza, czy ustalona wcześniej taktyka przynosi efekty. W drużynie brakuje jedynie Holenderki Kim Staelens. Poza nią szkoleniowiec stara się dać szansę gry każdej z dziewczyn. Mecz był zacięty, czasami brakowało nam szczęścia, a czasami po prostu zgrania -stwierdziła w rozmowie z wrocław.sport.pl Nowakowska.

Nowa menadżer Imeplu Wrocław mówi, że siatkarki codziennie 1,5 h spędzają w siłowni, a przez godzinę trenują w hali.

- Tak jest codziennie. Do startu sezonu zostało jeszcze sporo czasu, dlatego drużyna pracuje teraz nad przygotowaniem kondycyjnym. W trakcie rozgrywek o tak intensywnych treningach w dniu meczu nie byłoby oczywiście mowy - analizuje.

Jedną z ciekawostek belgijskiego turnieju jest nietypowa nawierzchnia, na której rozgrywane są spotkania. Nie jest to zwyczajna podłoga, jaką możemy zaobserwować w trakcie rozgrywania siatkarskich pojedynków.

Sama do końca nie wiem, jak fachowo nazywa się ten rodzaj nawierzchni. Na pewno nie jest to tradycyjny taraflex. Podłoga przypomina raczej plastikowe puzzle - opowiada przedstawicielka klubu.

W środę drużyna Rafała Błaszczyka przegrała z RC Cannes 0:3 (17:25, 20:25, 21:25). Wrocławianki miały okazję zmierzyć się z takim sławami żeńskiej siatkówki jak Victoria Ravva, Ana Antonijević czy Nadia Centoni. Jutro wrocławianki zagrają z trzecią drużyną ligi belgijskiej - Dauphines Charleroi.

Impel Wrocław wystąpił w składzie: Konieczna (13 pkt.), Wilson (5), Polak (2), Rosner (6), Durisić (8), Haładyn, Medyńska (libero) oraz Jaszewska (13), Pyziołek (3), Mroczkowska, Szkudlarek

Więcej o: