Gwiazdy pod siatką: Międzynarodowy Turniej "Gwardia Cup"

Impel organizuje Międzynarodowy Turniej "Gwardia Cup" z udziałem gwiazd światowej siatkówki. Nazwa imprezy nawiązuje do wieloletniej tradycji siatkarskiego klubu i ma przypominać o sportowych korzeniach tej dyscypliny w mieście.
Po zakończeniu sezonu szefowie siatkarskiego klubu przystąpili do gruntownej przebudowy drużyny. Zmieniono nazwę klubu z Gwardii na Impel Wrocław. Zatrudniono profesjonalną agencję reklamową i zaczęto pracować nad nowym wizerunkiem zespołu. Przeprowadzane są akcje marketingowo-promocyjne mające zachęcić kibiców do przychodzenia na mecze.

Klub stawia sobie ambitne cele sportowe. Prezes Jacek Grabowski jasno zadeklarował, że w nadchodzącym sezonie Orlen Ligi drużyna powalczy o czołową czwórkę. Dlatego zespół wzmocniły gwiazdy: rozgrywająca Kim Staelens oraz dwie środkowe Vesna Djurisić z Serbii i Amerykanka Makare Wilson.

Jednocześnie Impel pamięta o korzeniach, o tym, że cała historia wrocławskiej siatkówki to Gwardia. Z tego względu silnie obsadzony turniej nosi nazwę Gwardia Cup - ma to przypominać o początkach profesjonalnej siatkówki w mieście.

"Idea zorganizowania Gwardia Cup ma na celu podkreślenie dorobku i wspaniałych tradycji wrocławskiej siatkówki, które stanowią fundament nowego zespołu. Wiele obecnych zawodniczek, w tym kadra trenerska i zarządzająca, przez lata związanych było przecież z Gwardią Wrocław" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Impelu Wrocław.

W turnieju zagrają silne zespoły - zwycięzca tegorocznej Ligi Mistrzyń Fenerbahce Stambuł, Azerrail Baku (sześciokrotny mistrz Azerbejdżanu) oraz dwukrotny mistrz Niemiec Dresdner Sportclub.

Dla siatkarek trenera Rafała Błaszczyka turniej będzie pierwszą okazją do tego, aby w nowym składzie zaprezentować się przed wrocławską publicznością. Fani siatkówki we Wrocławiu nie powinni przepuścić tak znakomitej okazji do obejrzenia na żywo wielkich sław siatkówki. W hali Orbita zagrają m.in.: Paula Pequeno i Marianne Steinbrecher - brazylijskie mistrzynie olimpijskie - czy Manon Flier z Holandii, która trzy lata temu podczas mistrzostw Europy organizowanych w Polsce wywalczyła tytuł MVP tych rozgrywek.

Mecze rozgrywane będą w hali Orbita. Przed sobotnim spotkaniem wrocławianek, o godz. 16.45, przewidziana jest oficjalna prezentacja zespołu. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Program turnieju

Piątek

Azerrail Baku - Fenerbahce (godz. 17.)

Impel Wrocław - Dresdner Sportclub (godz. 19.)

sobota

Dresdner Sportclub- Fenerbahce (godz. 15)

Impel Wrocław - Azerrail Baku (godz. 17)

niedziela

Dresdner Sportclub - Azerrail Baku (godz. 15.)

Impel Wrocław - Fenerbahce (godz. 17)