Siatkarki Impelu Wrocław bliskie sprawienia sensacji: Porażka z liderem dopiero w tie-breaku

Siatkarki Impelu Wrocław były bardzo blisko sprawienia ogromnej sensacji - niewiele brakowało, żeby wygrały w Bielsku-Białej. Ostatecznie przegrały dopiero po pięciosetowej batalii
Przed rozpoczęciem meczu Impelu Wrocław z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała tylko najwięksi optymiści mogli przypuszczać, że pogrążone w kryzysie wrocławianki będą w stanie chociaż z bielszczankami powalczyć. W ostatnich meczach Impel przegrywał wyraźnie, a do Bielska pojechał tylko z jedną nominalną rozgrywającą. Po rozwiązaniu kontraktu z Kim Staelens sytuacja drużyny i samego trenera Rafała Błaszczyk mocno się skomplikowała. Klub szybko musi znaleźć zastępstwo za Holenderkę, co na tym etapie sezonu nie jest wcale sprawą łatwą. W niedzielę grą koleżanek kierowała Marta Haładyn, która początek sezonu straciła z powodu kontuzji.

Jednak wrocławianki wbrew wszystkiemu postanowiły pokazać, że niezależnie od tego, w jak trudnej tkwią sytuacji, jeszcze nie można ich skreślać. Pierwszego seta wrocławianki wygrały sensacyjnie, w drugim prowadziły już nawet pięcioma punktami, by ostatecznie przegrać tę partię do 23. W perspektywie całego meczu, to właśnie tego seta szkoda najbardziej. Można założyć, że gdyby wrocławianki wygrały, mecz mógł skończyć się nawet po trzech partiach. Niestety tak się nie stało. Impel przegrał trzeciego seta wyraźnie i kiedy można było przypuszczać, że jest po meczu, siatkarki z Wrocławia ponownie rzuciły się do walki, nieoczekiwanie wygrywając czwartą partię aż ośmioma punktami.

Tym samym Impel niezależnie od końcowego wyniku, miał już na swoim koncie cenny punkt. Mogły być nawet dwa, ale o minimalnej porażce przesądziły pojedyncze akcje przegrane w końcówce.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 17:25,15:13)

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Bergrova (14), Horka (15), Wołosz (3), Pelc (7), Sieczka (14), Cella (20), Sawicka (libero) oraz Wojtowicz M., Wojtowicz G. (1), Frąckowiak (1), Czypiruk-Solarkiewicz (3), i Szymańska (2)

Impel Wrocław: Mroczkowska (14), Konieczna (21), Wilson (19), Haładyn (4), Rosner (9), Djursić (11), Medyńska (libero) oraz Szkudlarek, Pyziołek (3) i Polak