Sport.pl

Impel Wrocław zaczyna rundę rewanżową: Czy drużyna wreszcie przestanie się kompromitować?

Zaczyna się runda rewanżowa w Orlen Lidze - Impel Wrocław gra na wyjeździe z PTPS-em Piła. Czy nowa rozgrywająca Maja Ogniejenović pomoże siatkarkom Impelu?
W sobotę siatkarki Impelu Wrocław meczem z PTPS-em Piła rozpoczynają drugą rundę sezonu zasadniczego. Na inaugurację rozgrywek wrocławianki we własnej hali przegrały z rywalem z Piły dotkliwie w trzech krótkich setach.

Zawodniczki PTPS-u Piła w lidze spisują się bardzo dobrze. Po 9. kolejkach zajmują w Orlen Lidze pewną piątą pozycję, mając nad szóstą drużyną tabeli aż siedem punktów przewagi. Jak dotąd, zaliczyły tylko jedną wpadkę: w trzeciej kolejce po serii dobrych spotkań dość niespodziewanie uległy ekipie Budowlanych Łódź 0:3.

Jak się okazało był to jedynie wypadek przy pracy, bo już dwa tygodnie później sensacyjnie gładko pokonały u siebie jednego z faworytów do tytułu mistrza Polski, Muszyniankę Fakro Muszyna. Tym samym przed rundą rewanżową mają na swoim koncie pięć zwycięstw i cztery porażki. Można śmiało powiedzieć, że od samego początku rozgrywek grają tak, jak powinien grać Impel Wrocław. Walczą z pretendentami do medali, nie gubiąc przy tym punktów w starciu z ligowymi średniakami.

Z kolei siatkarki trenera Rafała Błaszczyka mają za sobą jeden z najgorszych początków sezonu w historii klubu. Dodatkowo do Piły jadą bez jednej ze swoich podstawowych zawodniczek - Katarzyny Jaszewskiej. Przyjmująca Impelu, która w poprzednich sezonach była podporą drużyny, ma problem z kontuzją pleców i już wiadomo, że do końca roku na pewno nie zagra. W składzie jest za to nowa rozgrywająca, Serbka Maja Ogniejenović, jednak trudno się spodziewać, że zaledwie po kilku treningach z zespołem od razu wskoczy na poziom, jakiego wszyscy we Wrocławiu od niej oczekują.

Mimo problemów we wrocławskim klubie wciąż wierzą, że drużynie uda się wskoczyć do strefy medalowej i zrealizować przedsezonowe założenia.

Początek meczu o godz. 18.00.

Pozostałe pary 10. kolejki:

Atom Trefl Sopot - Siódemka Legionovia

AZS Białystok - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

Budowlani Lodź - Turon MKS Dąbrowa Górnicza

KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała

Więcej o: