Pozycja trenera Rafała Błaszczyka niepewna: Siatkarski Impel Wrocław szuka nowego trenera?

- Sytuacja jest na tyle poważna, że jako prezes muszę mieć przygotowany plan B - mówi Jacek Grabowski prezes siatkarskiego Impelu Wrocław pytany o przyszłość trenera Rafała Błaszczyka. Czy nowym szkoleniowcem zespołu zostanie utytułowany Jerzy Matlak, który został niespodziewanie zwolniony z ekipy mistrza Polski?
Po serii bardzo słabych meczów siatkarek Impela Wrocław posada trenera Rafała Błaszczyka nie jest mocna. Właściciele klubu są zaniepokojeni postawą drużyny, która seryjnie przegrywa mecze i w siatkarskiej Orlen Lidze zajmuje dopiero przedostatnie, dziewiąte miejsce.

Mimo przedsezonowych wzmocnień wrocławianki kompletnie rozczarowują. W tym sezonie wygrały zaledwie dwa spotkanie, żadnego za komplet punktów. A w przedsezonowych zapowiedziach Impel miał walczyć o czołowe miejsca w lidze. Nawet o mistrzostwo Polski. Na razie jest obawa, że zespół będzie bronił się przed degradacją.

Czy w związku ze słabą grą drużyny we wrocławskim klubie realnie rozważana jest możliwość zmiany szkoleniowca?

- Sytuacja jest na tyle poważna, że jako prezes muszę mieć przygotowany wariant B. Taki wariant, który być może w odpowiednim momencie wprowadzę w życie - mówi dyplomatycznie prezes Impelu Jacek Grabowski.

Nieoficjalnie wiadomo, że od pewnego czasu wrocławianie sondują możliwość zatrudnienia nowego szkoleniowca. Jednym z wymienianych kandydatów wymieniany jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Matlak. Trener kilka dni temu został niespodziewanie zwolniony z ekipy mistrza Polski Atomu Trefla Sopot. W klubie zarzucano mu m.in., że nie pojawiał się na niektórych treningach.

67-letni Matlak jest jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych trenerów, pracujących w polskiej lidze. W swojej karierze poza prowadzeniem kadry narodowej aż 18 razy sięgał po medale mistrzostw Polski, w tym pięć razy wygrywał złoto. Prowadzone przez niego drużyny dziewięciokrotnie zdobywały też krajowy puchar. Czy Matalak otrzymał propozycję objęcia Impelu?

- Nikt z wrocławskiego klubu w tej sprawie się ze mną nie kontaktował - twierdzi szkoleniowiec.

Teoretycznie klub z Wrocławia mógłby sobie pozwolić na zatrudnienie szkoleniowca z zagranicy. Ale czy w tym momencie taka opcja jest realna?

Wiadomo jednak, że bez radykalnej poprawy wyników trener Błaszczyk nie utrzyma posady we Wrocławiu. Już przed sezonem jego notowania u właścicieli klubu nie były najmocniejsze. Na jednej z przedsezonowych konferencji prasowej wiceprezes firmy Impel, Józef Biegaj, niespodziewanie sam zapytał kilku dziennikarzy: - A panowie co myślicie o trenerze Błaszczyku? Uważacie, że dalej powinien prowadzić drużynę?

Najbliższy mecz ligowy Impel rozegra w poniedziałek we Wrocławiu z Pałacem Bydgoszcz.