Siatkarskie wróżby na 2013 rok: Impelu odbijanie od dna

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dla siatkarek Impelu Wrocław będzie to rok przełomowy. Drużyna, która ostatnio okrutnie dołuje, utrzyma się w Orlen Lidze, bo potencjał ma na pierwsza trójkę tabeli, a nie obronę przed degradacją.
W sensie sportowym najbliższy rok może więc co najwyżej obfitować w sukcesy pojedyncze. Tych globalnych w postaci medali mistrzostw Polski nie będzie. Jeśli nawet Impel poradzi sobie z trapiącymi go problemami, to w pierwszej rundzie play - off trafi na jeden z najlepszych zespołów w kraju. Zespołów, które swoją jakość udowadniają przez cały sezon, a nie tylko w pojedynczych spotkaniach.

Trudno sobie wyobrazić, aby wrocławianki - nawet prowadzone przez jakiegoś wybitnego szkoleniowca - mogły wyeliminować ekipy z Muszyny, Sopotu, Bielska - Białej czy Dąbrowy Górnicznej. Impel podobnie jak w zeszłym sezonie odpadnie więc po zaciętych spotkaniach i pozostanie mu walka o nic nieznaczącą pozycję numer pięć.

Ale w drugiej części roku, czyli już w nowym sezonie Impel zacznie powoli zgłaszać akces, do czołowej czwórki. Wówczas wrocławiankom wreszcie powinno się udać osiągać wyniki, do jakich predysponuje budżet klubu - będący jednym z najwyższych w kraju. Impel powinien wreszcie realnie nawiązać walkę z najlepszymi zespołami w Polsce i walczyć o medale.