Impel Wrocław podejmuje Aluprof: Czy wrocławianki pokonają faworyzowany BKS?

Pod koniec listopada siatkarki Impelu Wrocław były bliskie sprawienia ogromnej sensacji. Pogrążony wówczas w kryzysie klub z Dolnego Śląska dopiero po pięciosetowej batalii przegrał z pretendentkami do tytułu z Bielska-Białej. Czy teraz wrocławianki w końcu pokonają faworyzowany BKS?
W 8. kolejce pierwszej rundy sezonu zasadniczego siatkarki z Wrocławia - prowadzone jeszcze przez zwolnionego w styczniu trenera Rafała Błaszczyka - przegrały z Aluprofem po zaciętej walce. Impel, który od początku rozgrywek zawodził, z gorącego terenu w Bielsku-Białej wywiózł cenny punkt. W piątek bielszczanki będą faworytkami spotkania, ale sytuacja w obu klubach jest już inna niż jeszcze kilka tygodni temu.

Wrocławianki pod wodzą norweskiego szkoleniowca Tore Aleksandersena w nowym roku grają zdecydowanie lepiej niż przez większą część sezonu. Choć w poprzedniej kolejce musiały uznać wyższość siatkarek Tauronu, widać progres w ich grze.

Z kolei zawodniczki BKS-u wyraźnie prezentują się w ostatnim czasie słabiej (dopiero tydzień temu udało im się wygrać pierwszy mecz w 2013 roku, pokonując po słabym spotkaniu Legionovię). Bielszczanki przegrały wszystkie trzy ważne mecze z czołówką rozgrywek i po dobrym początku na starcie rozgrywek na dwie kolejki przed zakończeniem rundy rewanżowej biją się o drugą pozycję w tabeli.

Podopieczne trenera Wiesława Popika wyraźnie są w kryzysie. Sytuacji w drużynie nie ułatwia też fakt, że w ostatnim czasie zespołu nie opuszczają problemy z kontuzjami kluczowych zawodniczek. Czeska atakująca Aluprofu, Helena Horka przyznała w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl, że faktycznie BKS jest teraz w nie najlepszej kondycji. - Brakuje nam pewności siebie. Teraz jesteśmy takie jakieś zagubione.

Nie najwyższa forma rywalek to doskonała okazja dla Impelu, żeby powalczyć o komplet punktów, który przed fazą play-off zdecydowanie przybliżyłby wrocławianki do 7. miejsca w tabeli

Początek rywalizacji między Impelem Wrocław a BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała w piątek o godz. 18 w Hali Orbita.