Żeby uniknąć Muszynianki. Dziś ostatni mecz Impelu w fazie zasadniczej Orlen Ligi

Dziś o godz. 18 siatkarki Impelu Wrocław rozegrają ostatni mecz w sezonie zasadniczym Orlen Ligi z Legionovią Legionowo. By w pierwszej rundzie play - off uniknąć starcia z liderem Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna wrocławianki muszą nie tylko wygrać ale też liczyć na korzystne rozstrzygnięcia innych spotkań.
Przed ostatnim pojedynkiem fazy zasadniczej Impel jest na ósmym miejscu w tabeli. Gdyby więc wrocławianki na nim pozostały, to w walce o awans do strefy medalowej zmierzą się z liderem rozgrywek Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna. To niemal na pewno oznaczałoby, że wrocławianki mogą zapomnieć o wymarzonym podium. Muszynianka w tym sezonie w lidze niepodzielnie dominuje, rywalkom odskoczyła dotąd na 12 punktów i nawet przy nadzwyczajnej dyspozycji wrocławianek mogłaby się okazać dla nich za silna. By uniknąć starcia z tym rywalem, podopieczne trenera Tore Aleksandersena muszą po pierwsze wygrać z Legionovią, a po drugie liczyć na korzystne rozstrzygnięcie meczu MKS-u Dąbrowa Górnicza z Pałacem Bydgoszcz. Pałac jest bowiem jedyną drużyną, którą Impel może w tabeli przeskoczyć, tym samym skazując przeciwnika na bój z Muszynianką.

Na szczęście dla wrocławianek, MKS też ma o co grać, bo póki co zajmuje drugą lokatę, ale w wypadku porażki niemal na pewno ją straci. Tyle samo punktów, co dąbrowianki mają bowiem trzeci BKS Aluprof Bielsko - Biała i czwarty Trefl Sopot. Najbardziej prawdopodobny scenariusz przed play - off jest więc taki, że wrocławianki w pierwszej rundzie zmierzą się właśnie z MKS-em. O ile oczywiście zdołają pokonać Legionovię, która miała niezłą pierwszą część sezonu (zajmowała nawet szóste miejsce) i beznadziejną drugą. Wówczas ekipa z Legionowa spadła bowiem na dziewiątą lokatę i będzie musiała walczyć o utrzymanie w lidze z AZS-emk Białystok. Mecz Impelu z Legionowią jest pierwszym w tej kolejce Orlen Ligi. Kolejne będą rozgrywane w sobotę i w niedzielę. Dopiero wówczas okaże się jak wygląda ligowa tabela po fazie zasadniczej.

Początek meczu Impelu z Legionovią o godz. 18. w Hali Orbita.